سه استاد دانشگاه تهران موفق به کسب جایزه ملی علامه طباطبایی شدند

۱۵ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۷
تعداد بازدید:۱۸۵۷
در چهارمین دوره اعطای جایزه ملی علامه طباطبایی، آقایان حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی، دکتر غلامعلی افروز و دکتر رحمت ستوده قره‌باغ موفق به دریافت این جایزه شده‌اند.
سه استاد دانشگاه تهران موفق به کسب جایزه ملی علامه طباطبایی شدند

سه استاد دانشگاه تهران، برنده چهارمین دوره جایزه ملی علامه طباطبایی شدند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، چهارمین دوره اعطای جایزه «علامه طباطبایی» ۲۴ آبان ماه، طی مراسمی با حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان و دکتر فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به ۱۸ تن از اساتید نخبه و پیشکسوت حوزه‌های مختلف علمی کشور اعطا شد که سه تن از دریافت کنندگان این جایزه، استادان دانشگاه تهران بودند.

در این مراسم که در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد، جایزه علامه طباطبایی به آقایان حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی، از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دکتر غلامعلی افروز، از دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی و دکتر رحمت ستوده قره‌باغ از پردیس دانشکده‌های فنی اعطاء شد.

این جایزه که بر اساس آیین‌نامه‌ای خاص، به اعضای هیات علمی استاد تمام و نیز محققان و استادان پیشکسوت و تاثیرگذار و چهره‌های علمی ماندگار در حوزه‌های تخصصی مختلف، با معرفی دانشگاه‌ها، فرهنگستان‌ها و مراکز تحقیقاتی اعطاء می‌شود، معتبرترین جایزه علمی کشور است که دریافت کنندگان نهایی آن، بر اساس رأی شورای نخبگان بنیاد انتخاب می‌شوند.

یادآور می‌شود جایزه علامه طباطبایی در دوره چهارم، به ۱۸ نفر از دانشمندان کشور اهدا شد که سه تن از برگزیدگان آن، استادان برجسته دانشگاه تهران بودند.