تولید آلبوم موسیقی عاشورایی «شور و شین» در دانشگاه تهران

۲۳ آذر ۱۳۹۴ | ۰۸:۴۹ معماری و هنر
تعداد بازدید:۱۷۷۷
آلبوم موسیقی عاشورایی «شور و شین» با موضوع پژوهشی در موسیقی محرم، با حضور رییس دانشگاه تهران و جمعی از مدیران فرهنگی دانشگاه در تالار امیرکبیر دانشگاه تهران رونمایی شد.
تولید آلبوم موسیقی عاشورایی «شور و شین» در دانشگاه تهران

آلبوم موسیقی عاشورایی «شور و شین» با موضوع پژوهشی در موسیقی محرم، هجدهم آذرماه با حضور رییس دانشگاه تهران، جمعی از مدیران فرهنگی دانشگاه و هنرمندان در تالار امیرکبیر دانشگاه تهران رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران در مراسم رونمایی از این آلبوم گفت: «واقعه عاشورا به‌نوعی هویت ما ایرانیان به حساب می‌آید و باید وجوه مختلف آن را بررسی کرد، و پرورش دهیم تا قابل‌عرضه به جهان باشد. واقعیت این است که عاشورا هنوز پس از هزار واندی سال، موضوعی پویا، متعالی و سبک آفرین است».

دکتر سرسنگی افزود: «معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، در همین راستا تصمیم گرفت آلبوم «شور و شین» را تهیه کند و در مرحله بعد نسبت به بازتولید و نشر این آلبوم اقدام نماید».

جهانگیر نصری اشرفی، پژوهشگر و گردآورنده آلبوم «شور و شین» نیز در این مراسم گفت: «از سال ۶۵ تا ۸۵ برای گردآوری این آلبوم از نواحی مختلف ایران تلاش شد. واقعه عاشورا ابعادی دارد که از جنبه‌های مختلف هنری و مذهبی می‌تواند درس‌های زیادی به ما دهد، ما نیز این آلبوم را به گونه‌ای گردآوری کرده‌ایم که به فراخور شرایط بتوانیم از آن استفاده کنیم».

جهانگیر نصری اشرفی افزود: «آنچه باعث تاسف است این است که بسیاری از میراث فرهنگی ما در حال نابود شدن است و گسترش چنین آثاری، می‌تواند به حفظ میراث فرهنگی ما کمک شایانی کند، آلبوم «شور و شین» شامل چهار سی دی و یک کتابچه است که امیدوارم درخور واقعه عاشورا باشد».