نشست خبری رویداد هفته جهانی کارآفرینی برگزار شد

۲۱ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۹ کد : ۹۹۷۳ اخبار
تعداد بازدید:۴۸۳
نشست خبری رویداد هفته جهانی کارآفرینی، ۲۰ آبان ۱۳۹۸ در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده کارآفرینی، این نشست با حضور دکتر غلامحسین حسینی‌نیا، رئیس دانشکده و اعضای هیأت رئیسه دانشکده کارآفرینی، دکتر عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر رحیم سرهنگی، مدیر کل دفتر توسعه کار آفرینی وزارت کار، برگزار شد.
در این نشست دکتر حسینی‌نیا، به معرفی دانشکده کارآفرینی و رویداد هفته جهانی کارآفرینی که برای ششمین سال متوالی توسط کانون دانش‌آموختگان دانشکده همزمان با ۱۷۰ کشور در دنیا از تاریخ ۲۷ آبان تا ۴ آذر ماه برگزار می‌شود، پرداخت.
وی در ادامه به ارائه گزارش شاخص‌های دفتر دیده‌بان جهانی کارآفرینی در ایران درباره تغییر نرخ فاکتورهای مختلف از جمله شاخص خروج از کسب و کار در کشور، شاخص کارآفرینی تثبیت شده در ایران، شاخص قصد کارآفرینی و دیگر فاکتورها پرداخت و بر لزوم برگزاری این‌گونه برنامه‌های ترویجی تأکید کرد.
در ادامه دکتر رحیم سرهنگی، مدیرکل دفتر توسعه کار آفرینی و بهره‌وری نیروی کار، نیز با اشاره به اهمیت کارآفرینی در روند توسعه و رشد اقتصادی دنیا خاطر نشان کرد: «کارآفرینی بسیاری از کشورهای در حال توسعه را ترغیب کرده تا با استفاده از حداکثر امکانات و بهره‌برداری از ظرفیت‌های کشور خود آحاد جامعه را به سمت فعالیت‌های کارآفرینانه ترغیب و هدایت کنند. یکی از روش‌های ترویج کارآفرینی در دنیا برگزاری رویداد بزرگ هفته جهانی کارآفرینی است».
هم‌چنین در بخش دیگری از این نشست دکتر عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تصریح کرد: «با وجود اینکه اقتصاد کشور درگیر شدیدترین تحریم‌ها بود، اما فضای کسب و کار در کشور رشد پیدا نکرد. در عین حال رتبه کارآفرینی در کشور ما ۱۳ واحد بهتر شده و به رتبه ۷۲ دست یافته‌ایم و در منطقه خاورمیانه نیز در زمینه کارآفرینی از رتبه ۱۴ به ۱۱ ارتقا داشته‌ایم».
وی افزود: «امسال در هفته کارآفرینی در سطح ملی ۱۰ کارآفرین پیشرو و برتر انتخاب می‌شوند و در هر استان نیز ۱۰ کارآفرین برتر معرفی خواهند شد که برای کارآفرینان ملی کارت‌های طلایی، نقره‌ای و… در نظر گرفته می‌شود».


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.