با محوریت ایران و سرزمین‌های همجوار؛

هفتمین همایش بین‌المللی باستان‌شناسان جوان در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۷ کد : ۹۹۵۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۶
هفتمین همایش بین‌المللی باستان‌شناسان جوان با محوریت ایران و سرزمین‌های همجوار در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، هفتمین همایش بین‌المللی باستان‌شناسان جوان ۲۰ و ۲۱ آبان ۱۳۹۸ به همت انجمن علمی دانشجویان باستان‌شناسی دانشگاه تهران و همراهی دیگر انجمن‌های باستان‌شناسی، پژوهشگاه میراث فرهنگی، پژوهشکده باستان‌شناسی، بنیاد ایرانشناسی و دیگر دستگاه‌های پژوهشی در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
آئین افتتاحیه این همایش با سخنرانی رؤسای سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همراه خواهد بود. در این همایش باستان‌شناسان جوان کشور از سازمان میراث فرهنگی و دیگر دستگاه‌های پژوهشی و دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، شهید بهشتی، کاشان، نیشابور، تبریز، اصفهان و… به همراه باستان‌شناسانی از کشورهایی چون ایتالیا، کرواسی، هندوستان، عراق، انگلستان به ارائه آخرین دستاوردهای تحقیقی و پژوهشی خود می‌پردازند.
هم‌چنین کارگاه‌هایی تخصصی نظیر تکامل انسان، بررسی توپوگرافی در باستان‌شناسی برای علاقمندان برگزار می‌شود و در اختتامیه این همایش، باستان‌شناس جوان برگزیده کشور با حداکثر سن ۳۵ سال نیز برگزیده خواهد شد.

 


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.