اولین جلسه شورای مدیران دفاتر امور شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران برگزار شد

۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۹ کد : ۹۹۳۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۱
اولین جلسه شورای مدیران دفاتر امور شاهد و ایثارگر پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران، در سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ برگزار شد.
اولین جلسه شورای مدیران دفاتر امور شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر، در این جلسه که به‌منظور هم‌اندیشی در جهت ارائه خدمات مطلوب‌تر و هم‌چنین تلاش در جهت ارتقای تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار شد، دکتر رحمت‌اله اللهیاری، مدیرکل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه، ضمن خوش‌آمدگویی و تبریک انتصاب اعضای جدید جلسه، از زحمات و تلاش‌های مدیران دفاتر امور شاهد و ایثارگر پیشین برخی از دانشکده‌ها و پردیس‌ها تقدیر به‌عمل آورد.
وی رویکرد این اداره کل را پیگیری امور آموزشی، تحصیلی و تقویت بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر مطابق با استانداردهای آموزشی دانشگاه تهران عنوان و بر پیگیری ویژه وضعیت تحصیلی دانشجویان مقطع کارشناسی تأکید کرد.
دکتر اللهیاری، با ارائه و ارزیابی نمودارهای شاخص وضعیت تحصیلی مقایسه‌ای دانشجویان شاهد و ایثارگر با سایر دانشجویان در شاخص‌های معدل کل، مشروطی و معدل ممتاز خاطر نشان کرد: «باید بر اساس نتایج حاصل از بررسی آماری وضعیت تحصیلی دانشجویان اولویت‌بندی‌های لازم جهت پیگیری امور تحصیلی آنان انجام پذیرد».
مدیرکل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه، افزود: «ضروری است مدیران دفاتر جهت شناسایی مشکلات و عوامل مؤثر در افت تحصیلی دانشجویان پیگیری‌های لازم را مبذول داشته و برای رفع مشکلات و اتخاذ راه‌کارهای لازم جهت ارتقا و بهبود وضعیت تحصیلی و اجتماعی دانشجویان تلاش مضاعفی بکار گیرند».
در ادامه جلسه مدیران دفاتر امور شاهد و ایثارگر دانشکده‌ها و پردیس‌ها، نقطه‌نظرات خود را در خصوص مطالب مطرح شده ارائه و با تأکید بر پیگیری وضعیت دانشجویان در زمینه‌های مباحث روان‌شناختی، آموزشی و تقویت بنیه علمی دانشجویان به‌ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی، تصمیمات لازم را اتخاذ کردند.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.