معاون فرهنگی دانشگاه تهران؛

بیش از ۳۸۰ نشریه دانشجویی در دانشگاه تهران فعالیت می‌کنند

۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۶ کد : ۹۹۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۹
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، در آئین افتتاح سرای نشریات دانشجویی، فعالیت بیش از ۳۸۰ نشریه دانشجویی در دانشگاه را نشان‌دهنده علاقه‌مندی و درک صحیح دانشجویان از فضای مطبوعات و رسانه توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی، در آئین گشایش سرای نشریات دانشجویی دانشگاه که ۱۸ آبان ۱۳۹۸ برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در زمینه ساخت سرای نشریات دانشجویی ابراز امیدواری کرد که سرای نشریات دانشجویی محفلی برای اجتماع دانشجویان فعال در نشریات قرار بگیرد و در دیگر دانشگاه‌های کشور هم شاهد تأسیس سرای نشریات دانشجویی باشیم».
به گفته وی تأسیس سرای نشریات دانشجویی، پذیرش نشریات به‌عنوان یک حرکت خوب دانشجویی در دانشگاه است و دانشگاه تمام تلاش خود را برای ارتقای کمی و کیفی نشریات دانشجویی انجام خواهد داد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، از تصویب طرح اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای به نشریات دانشجویی دانشگاه تهران خبر داد و این کار را به‌عنوان یکی از کارهای بنیادین حوزه نشریات بیان کرد.
هم‌چنین وی با اشاره به درخواست‌های دانشجویان و مشکلات مالی دانشگاه، طرح ساماندهی چاپ نشریات دانشجویی را طرحی موفق در حوزه نشریات معرفی کرد.
در بخش دیگری از این مراسم محمدهادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دانشگاه تهران را یکی از دانشگاه‌های پیشرو در امر مسئولیت اجتماعی دانست و گفت: «طرح اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای به نشریات دانشجویی یافته بزرگ دانشگاه است و امیدوارم که این طرح در سطح ملی نیز اجرایی شود».
وی تصریح کرد: «یکی از رسالت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها جلب مشارکت دانشجویان در حوزه فرهنگی و اجتماعی است و فضای نشریات دانشجویی می‌تواند زمینه‌ای مناسب برای جلب مشارکت دانشجویان فراهم آورد. در فضای منزوی، شاهد افزایش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی خواهیم بود، نشریات دانشجویی نمایان‌گر محتوای فکری دانشگاه‌ها هستند».
این مراسم با حضور دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، محمدهادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر وحید نیکنام، رئیس پردیس علوم، دکتر محمدعلی زارع چاهوکی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه و جمعی از فعالان نشریات دانشجویی در پردیس مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.