معاون آموزشی دانشگاه تهران خبر داد؛

آئین‌نامه جدید استخدامی اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران تصویب شد

۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۹ کد : ۹۹۲۱ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۸۱۴۰
معاون آموزشی دانشگاه تهران، از تصویب آئین‌نامه جدید استخدامی اعضای هیأت علمی دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید حسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه، ضمن اعلام این خبر گفت: «آئین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران، تاکنون بارها دچار تغییر شده است و آخرین بار در سال ۱۳۹۱ در قالبی متفاوت با گذشته تنظیم و به تصویب هیأت امنای دانشگاه رسیده است».
وی افزود: «پس از گذشت چندین سال از اجرای آئین‌نامه، تجربیات حاصل از اجرای آن و کثرت اصلاحات پیشنهادی در بندهای مختلف آن، بازنگری اساسی در آئین‌نامه ضروری به نظر می‌رسید این مهم با تشکیل کمیته بازنگری آئین‌نامه در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ و برگزاری جلسات متعدد انجام پذیرفت».
به گفته معاون آموزشی دانشگاه تهران، آئین‌نامه حاضر تنها حاصل فکر اعضای کمیته یادشده نیست، بلکه جمع‌بندی اصلاحات پیاپی گذشته و نیز پیشنهادات اصلاحی دریافتی از کارشناسان و مسئولان بخش‌های مختلف دانشگاه تهران است.
دکتر حسینی، در ادامه رعایت اختصار در آئین‌نامه جدید با حفظ جامعیت آن را، یکی از اصول برشمرد و خاطر نشان کرد: «پرهیز از تکرار مقررات و الزاماتی که به سبب قوانین بالادستی حاکم بر دانشگاه وجود دارد و اصلاحات بعدی آنها نیز الزاماً باید از سوی مراجع قانونی ذی‌ربط صورت پذیرد، اصل دیگر در تدوین این آئین‌نامه بوده است».
وی با بیان اینکه این آئین‌نامه مشتمل بر ۸ فصل، ۷۹ ماده، ۱۳۴ تبصره و ۹ پیوست است، تصریح کرد: «آئین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی با عنایت به قوانین بالادستی تهیه شده است که از جمله می‌توان به: قانون اجازه تأسیس دانشگاه در تهران مصوب، ۸ خرداد ۱۳۱۳، ماده ۷ قانون تشکیل هیأت‌های امنای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی مصوب جلسات ۱۸۱ و ۱۸۳ تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۶۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماده ۱۰ قانون اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب ۱۳۸۲ مجلس شورای اسلامی و اصلاحات بعدی آن و ماده یک قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی اشاره کرد. این آئین‌نامه با این استنادات سرانجام در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ به تصویب هیأت امنای دانشگاه تهران رسید و با تأیید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تاریخ اول مهر ۱۳۹۸ نافذ و لازم‌الاجراست».
معاون آموزشی دانشگاه تهران در پایان تأکید کرد: «این آئین‌نامه جایگزین آئین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی مصوب سال ۱۳۹۱ می‌شود و از این پس کلیه شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مصوب هیأت امنا که مغایر با آن است، لغو و بلااثر خواهد بود».
برای دریافت فایل آئین‌نامه به آدرس https://academics.ut.ac.ir/file/download/page/1573287309-.pd مراجعه شود.


( ۴۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.