درخشش دانشجویان دانشگاه تهران در چهارمین مسابقات سخنرانی به زبان انگلیسی اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه در چین

۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۵ کد : ۹۹۱۹ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۳۳۳۵
دانشجویان دانشگاه تهران در چهارمین مسابقات سخنرانی به زبان انگلیسی اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه در چین مقام‌های اول و سوم را کسب کردند.
درخشش دانشجویان دانشگاه تهران در چهارمین مسابقات سخنرانی به زبان انگلیسی اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه در چین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت بین‌الملل، در جریان برگزاری مسابقات سخنرانی دانشجویان به زبان انگلیسی که در چهارم نوامبر ۲۰۱۹ (۱۳ آبان ۱۳۹۸) به میزبانی دانشگاه سیاس چین و با شرکت کنندگانی از ۱۱ کشور منطقه برگزار شد دو تن از دانشجویان دانشگاه تهران مقام‌های اول و سوم را کسب کردند.
در این مسابقات که در قالب سه دور حذفی و مرحله نهایی آن ۵ نوامبر با شرکت ۵ فینالیست برگزار شد، از سخنرانان درخواسته شد درباره یک موضوع از قبل اعلام نشده فی‌البداهه سخنرانی کنند. بر این اساس، محمدحسین یوسفی، از دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی، مقام اول و نگین عربی، از دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی پردیس هنرهای زیبا مقام سوم را کسب کردند. همچنین، زهرا حیدری از دانشکده مهندسی عمران پردیس دانشکده‌های فنی، به دور دوم این مسابقات راه یافت.
سه مسابقه قبلی این رقابت علمی سال‌های گذشته به ترتیب در دانشگاه‌های سوناری تایلند، کالج بهداشت دگو کره جنوبی و سیام تایلند برگزار شده بود.
هدف از این مسابقات تعامل بیشتر دانشجویان منطقه آسیا و اقیانوسیه با یکدیگر و کسب تجارب بین‌المللی عنوان شده است.
گفتنی است، دانشگاه تهران میزبان دور بعد این مسابقات در سال آینده خواهد بود.


( ۱۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.