برگزاری نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در دانشگاه تهران

۱۳ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۰ کد : ۹۸۹۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۵۵
نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، ۲۱ و ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت: زمینه‌های تحقق و ضمانت‌های اجرا» با همکاری دانشگاه تهران و مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار خواهد شد.
الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بهره‌گیری از پیشنهادهای مراجع رسمی جمهوری اسلامی و نخبگان و صاحب‌نظران جامعه در مراحل نهایی ارتقا و تکمیل قرار دارد تحقق آن از طریق تحول عمیق و گسترده اجتماعی و نیز اجرای آن با تصمیم و اراده نظام جمهوری اسلامی مهم‌ترین دل‌نگرانی علاقه‌مندان به پیشرفت کشور و منتقدان الگوی پیشرفت است.
تحقق موفق الگو مستلزم فراهم شدن زمینه‌های اجتماعی مناسب در بخش‌های مختلف و مشارکت فراگیر و امیدوارانه مردمی است. هم‌چنین با توجه به عدم اجرای مطلوب اسناد برنامه‌ای کشور، ضمانت‌های حقوقی و اراده حاکمیتی برای اجرای الگو ضروری است. از این‌رو این دو موضوع که پیوندی وثیق با هم دارند به‌منزله مبرم‌ترین بحث علمی و راهبردی فراروی جریان پیشرفت کشور قرار دارد.
در این کنفرانس با بهره‌گیری از تجارب جهانی و درس‌آموخته‌های اجرای اسناد پیشین کشور و بررسی روش‌های نوین و روزآمد اجرا و پایش سیاست‌ها و برنامه‌های رایج توسعه، الزامات، بایسته‌ها و دشواری‌های پیاده‌سازی الگو بررسی خواهد شد و راهکارهای تبدیل الگو به گفتمان و عزم ملی و مشارکت همگانی در فرآیند تحقق و نظام پایش و نظارت بر حسن اجرای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

آخرین مهلت دریافت مقالات، ۳۰ دی ۱۳۹۸ است. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات شرایط ثبت‌نام و مشارکت در کنفرانس به آدرس http://conference.olgou.ir مراجعه کنند.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.