توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی دانشگاه کیوشو ژاپن با دانشگاه تهران

۱۳ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۷ کد : ۹۸۹۴ اخبار
تعداد بازدید:۶۹۶
در دیدار نمایندگان دانشگاه کیوشو ژاپن با رئیس دانشگاه تهران، توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی این دانشگاه با دانشگاه تهران بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت بین‌الملل، در دیدار، ۱۱ آبان ۱۳۹۸ نمایندگان دانشگاه کیوشو با رئیس دانشگاه تهران، توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی مورد بررسی طرفین قرار گرفت. نمایندگان این دانشگاه، دانشگاه تهران را مهمترین دانشگاه ایران ارزیابی کرده و در طی گفت‌وگوهای دوجانبه علاقه‌مندی خود را برای برگزاری دوره‌های مشترک منجر به مدرک تحصیلی بیان کردند.
در این دیدار طرفین درباره همکاری‌های دوجانبه ازجمله تبادل استاد، دانشجو، حمایت از برنامه‌های تبادل، تخفیف یا معافیت از شهریه، کمک هزینه تحصیلی، دوره‌های مشترک تحقیقاتی، امضای تفاهم‌نامه کلی و تفاهم‌نامه تبادل دانشجو و استاد موافقت به‌عمل آوردند.
هم‌چنین مقرر شد با توجه به این که هیأت نمایندگی، تشکلی از دانشگاه‌های مشارکت کننده در پروژه جی-منا را نیز نمایندگی می‌کنند، بعد از ماه آوریل رؤسای دانشگاه‌های تشکل مذکور جلسه مشترکی را در ایران با اتحادیه دانشگاه‌های برتر ایران برگزار کنند. دانشگاه تهران، در حال حاضر با تعدادی از دانشگاه‌های ژاپن در این پروژه همکاری علمی دارد. هدف از پروژه مذکور آشنایی بیشتر جهان با سیستم آموزشی و تحصیل در کشور ژاپن است و توسط وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علوم و فناوری ژاپن حمایت مالی می‌شود.
دانشگاه کیوشو، به‌عنوان دانشگاهی جامع در سال ۱۹۱۱ تأسیس شده است و یکی از دانشگاه‌های پژوهش محور ژاپن است. این دانشگاه ۱۲ دوره کارشناسی و ۱۸ دوره ارشد و دکترا دارد و علاوه بر بیمارستان دانشگاهی و مراکز متعدد تحقیقاتی پذیرای بیش از ۱۰۰ محقق و نخبه از سراسر جهان است.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.