اطلاعیه معاونت اداری و مالی دانشگاه تهران درباره قراردادهای بیمه تکمیلی

۰۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۳ کد : ۹۸۵۲ اطلاعیه‌ها و فراخوان‌‌ها
تعداد بازدید:۲۶۹۸
معاونت اداری و مالی دانشگاه تهران، درباره قراردادهای بیمه تکمیلی اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

با توجه به بررسی‌های به‌عمل آمده از شرکت‌های بیمه، قراردادهای بیمه تکمیلی (درمان، عمر و حوادث) دانشگاه از تاریخ ۰۱/‏۰۸/‏۱۳۹۸‬ تا ۳۰/‏۰۷/‏۱۳۹۹‬ با شرکت سهامی بیمه ایران در قالب دو طرح منعقد شده است که در خصوص این قرارداد توجه به موارد زیر ضروری است:
۱- به پیشنهاد حوزه معاونت اداری و مالی و موافقت ریاست محترم دانشگاه مقرر شد بخشی از حق بیمه استادیاران گرامی رسمی و پیمانی تا ۵ سال سابقه (از تاریخ استخدام) و افراد تحت تکفل ایشان و کارمندان گرانقدر و افراد تحت تکفل ایشان در هر دو طرح در قالب یارانه پرداخت شود.
۲- کلیه بیمه‌شدگان اصلی و افراد تحت تکفل ایشان که تا تاریخ ۳۰/‏۰۷/‏۹۸‬ عضو هر کدام از طرح‌های بیمه درمان تکمیلی بیمه ایران در دانشگاه بوده‌اند به‌صورت خودکار به همان طرح در قرارداد جدید منتقل می‌گردند. در صورت تمایل به تغییر طرح، افزایش یا کاهش افراد تحت تکفل و یا انصراف کلی می‌بایست در بازه زمانی ثبت‌نام به سامانه بیمه درمان تکمیلی دانشگاه مراجعه کنند.
۳- کلیه همکارانی که عضو قرارداد سال گذشته بیمه درمان تکمیلی بیمه ایران (۱۳۹۸-۱۳۹۷) نبوده‌اند جهت ثبت‌نام فرد اصلی و افراد تحت تکفل می‌بایست از طریق سامانه بیمه درمان تکمیلی اقدام کنند.(اطلاعات مربوطه شامل: شرایط و تعهدات بیمه درمان تکمیلی، نرخ حق بیمه هر دو طرح، شرایط و تعهدات بیمه عمر و حوادث تکمیلی و نرخ حق بیمه عمر و حوادث در سامانه ثبت‌نام در دسترس است).
۴- همکاران محترم صرفاً پس از انجام تغییرات احتمالی شامل: افزایش، کاهش، جابجایی طرح و انصراف کلی در سامانه بیمه و ثبت‌نهایی و متعاقباً ارسال لیست نهایی بیمه‌شدگان به شرکت بیمه می‌توانند از خدمات بیمه‌ای سیستم سدا (ارائه کد ملی) استفاده کنند. بدیهی است در طی این مدت، کلیه هزینه‌های پاراکلینیکی مشمول مقررات بیمه‌ای برای بیمه‌شدگان محترم با اعلام اداره کل امور رفاهی و متعاقباً ارسال اسناد مربوطه طبق روال سابق قابل پرداخت خواهد بود.
تبصره: بیمه‌شدگان محترم در صورت نیاز به بستری در مراجع درمانی طرف قرارداد با بیمه ایران تا زمان بارگذاری اطلاعات افراد بیمه شده در سامانه شرکت بیمه ایران باید پس از ثبت‌نام نهایی در سامانه دانشگاه و دریافت کد رهگیری با در دست داشتن پرینت ثبت‌نام نهایی به همراه دستور پزشک متخصص حداقل یک روز قبل از زمان بستری به واحد بیمه اداره کل امور رفاهی مراجعه کنند.
۵- به صورت پیش فرض طرح یک به‌عنوان طرح بیمه درمان تکمیلی ایثارگران گرانقدر در نظر گرفته شده است. در صورت تمایل به هرگونه تغییر این عزیزان باید مطابق با مفاد بند دو اقدام کنند.
۶- داشتن دفترچه بیمه پایه (خدمات درمانی - تأمین اجتماعی - سایر) جهت عضویت در بیمه درمان تکمیلی اجباری است.
۷- واجدین شرایط ثبت‌نام منحصراً شامل: کارکنان‌رسمی، پیمانی، قراردادی و بازنشستگان صندوق کشوری دانشگاه تهران، همسر، فرزندان (مجرد غیر شاغل) و پدر و مادر بیمه شده اصلی هستند. در صورت ثبت اطلاعات افرادی به غیر از موارد فوق، مسئولیت و تبعات ثبت نام بر عهده بیمه شده اصلی است. شایان ذکر است که فرانشیز بیمه کلیه افراد فوق در قرارداد ده درصد می‌باشد.
تبصره: فرزندان اناث متأهل و یا شاغل و هم‌چنین فرزندان ذکور متأهل، شاغل و یا بالاتر از سن ۳۰ سال واجد شرایط استفاده از بیمه درمان تکمیلی نمی‌باشند.
۸ - بازنشستگان محترمی که در زمان ثبت نام بیمه درمان تکمیلی بیمه ایران، تحت پوشش بیمه آتیه‌سازان هستند، لازم است به‌منظور جلوگیری از پرداخت حق بیمه مضاعف نسبت به پیگیری و لغو پوشش بیمه فوق اقدام کنند.
۹- به بیمه‌شدگان محترمی که متقاضی انصراف کلی یا صرفاً انصراف از بیمه عمر و حوادث می‌باشند توصیه می‌شود با توجه به تأمین بخشی از حق بیمه در قالب یارانه توسط دانشگاه و هم‌چنین افزایش هزینه‌های پزشکی و وجود محدویت‌های مالی دانشگاه نسبت به انصراف تجدید نظر کنند.
۱۰- ثبت‌نام و اقدامات فوق صرفاً از طریق سامانه بیمه دانشگاه و در بازه زمانی اعلام شده میسر است و به درخواست‌های خارج از سامانه و خارج از بازه زمانی به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نخواهد شد.
لذا با توجه به موارد فوق‌الذکر همکاران محترم می‌توانند تا تاریخ ۱۴/‏۰۸/‏۹۸‬ با مراجعه به سایت پیشخوان به نشانی: my.ut.ac.ir//‏:https در بخش سامانه‌های رفاهی در «قسمت بیمه تکمیلی و بیمه عمر و حوادث» نسبت به بررسی شرایط بیمه‌ای خود و افراد تحت تکفل و ثبت تغییرات احتمالی اقدام کنند.
توجه: جهت استفاده بهینه از امکانات سامانه، استفاده از کلیه مرورگرها به‌ویژه آخرین نسخه مرورگر گوگل کروم پیشنهاد می‌شود. متقاضیان می‌توانند در صورت مشاهده مشکل در عملکرد سامانه و ضرورت نیاز به پاسخگویی هر گونه سوال درباره قوانین، مقررات و شرایط و تعهدات بیمه درمان تکمیلی و عمر و حوادث با شماره ۸۸۹۵۷۶۳۵ تماس حاصل کنند.

معاونت اداری و مالی دانشگاه تهران


( ۱۹ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.