دیدار سفیر جدید بنگلادش با رئیس دانشگاه تهران

۲۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۷ کد : ۹۷۷۶ اخبار
تعداد بازدید:۵۰۹
سفیر جدید کشور بنگلادش در ایران با رئیس دانشگاه تهران دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت بین‌الملل، گوزل اعظم سارکر، سفیر جدید کشور بنگلادش در ایران، ۲۸ مهر ۱۳۹۸ با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.
در ابتدای این دیدار سفیر جدید بنگلادش، به شباهت‌های فرهنگی بین ایران و بنگلادش از جمله زبان و اقلیم اشاره کرد.
وی با اظهار نحوه برخورد با پدیده سیلاب در بنگلادش، به بیان راه‌کارهایی در این زمینه پرداخت و در نهایت مقرر شد تا دستورالعمل اقدامات کنترل سیلاب در بنگلادش را با دانشگاه تهران به اشتراک بگذارد.
در ادامه رئیس دانشگاه تهران، با عنوان پتانسیل زیاد این دانشگاه به‌ویژه در رشته‌های نانو تکنولوژی، بیوتکنولوژی، کشاورزی و علوم‌شناختی، دانشجویان بنگالی را به تحصیل در پردیس‌های کیش و ارس تشویق کرد و هم‌چنین از رئیس دانشگاه داکا جهت انعقاد تفاهم‌نامه همکاری و تقویت دیپلماسی علمی دعوت به‌عمل آورد.
سپس دکتر محمد باقر قهرمانی، معاون بین‌الملل دانشگاه، ضمن اشاره به توانایی‌های تدریس بعضی رشته‌ها به ویژه رشته مکانیک در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی، پیشنهاد یادگیری زبان فارسی به دانشجویان بنگالی در مؤسسه دهخدا را ارائه کرد.
در بخش دیگری از این دیدار دکتر گودرز رشتیانی، عضو هیأت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی، از آمادگی استادان این دانشکده برای تدریس زبان فارسی به دانشجویان رشته زبان فارسی در دانشگاه چیتاگونگ خبر داد.
همایون کبیر، کنسول سفارت بنگلادش در تهران، نیز پیشنهاد همکاری دانشگاه تهران را با سایر دانشگاه‌های بزرگ این کشور عنوان کرد.
وی هم‌چنین درخواست همکاری دانشگاه تهران را به‌منظور برگزاری سمینار Father of Bangladesh در این دانشگاه و شناساندن این کشور به ایرانیان را ارائه کرد که با موافقت رئیس دانشگاه تهران همراه بود.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.