دیدار مدیر بین‌الملل دانشگاه علمی کاربردی اشتوتگارت آلمان با معاون بین‌الملل دانشگاه تهران

۲۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۱ کد : ۹۷۳۹ اخبار
تعداد بازدید:۲۴۶
مدیر بین‌الملل دانشگاه علمی کاربردی اشتوتگارت آلمان با معاون بین‌الملل دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار مدیر بین‌الملل دانشگاه علمی کاربردی اشتوتگارت آلمان با معاون بین‌الملل دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت بین‌الملل، دکتر گایگر، مدیر بین‌الملل دانشگاه علمی کاربردی اشتوتگارت آلمان روز یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ با معاون بین‌الملل و اعضای هیأت علمی دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این جلسه ابتدا دکتر گابریل با ابراز خرسندی از حضور در ایران و دانشگاه تهران، دانشگاه تهران را دانشگاهی بزرگ دانست و ابراز امیدواری کرد با توجه به اینکه بیش از نیمی از دانشجویان این دانشگاه از ملیت‌های مختلف دنیا هستند و تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند، بتوان سطح همکاریهای علمی با دانشگاه تهران را افزایش داد.
در ادامه دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین‌الملل دانشگاه تهران، به معرفی دانشگاه تهران، پردیس‌ها و رشته‌های آن پرداخت و گفت: «دانشگاه تهران از معدود دانشگاه‌های ایران است که پارک علم و فناوری دارد و در تلاشیم تا در آینده با گسترش فضای فیزیکی دانشگاه آن را به یک پردیس متمرکز دانش بنیان تبدیل کنیم».
وی افزود: «به دلیل اینکه دانشجویان دانشگاه تهران جزو ۱۰ درصد اول شرکت کنندگان کنکور سراسری ایران هستند در زمره افراد نخبه و شاخص کشور قرار دارند و لذا مایلند برای انجام تحقیق و فرصت مطالعاتی به دانشگاه‌های رده بالای اروپایی و از جمله کشور آلمان سفر کنند و این مستلزم همکاری سفارت آلمان با این معاونت جهت اخذ ویزا است».
دکتر گایگر نیز به مشکل یادگیری زبان فارسی توسط دانشجویان آلمانی برای تحصیل در ایران اشاره کرد که به پیشنهاد دکتر قهرمانی مقرر شد دانشجویان آن دانشگاه با حضور در مدرسه تابستانی دانشگاه تهران یک دوره آموزش فنی جهت حضور در دانشگاه تهران را طی و سعی کنند برای تحصیل در رشته‌هایی اقدام کنند که تدریس به زبان انگلیسی است.
وی همچنین اظهار داشت که دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند در غالب دوره‌های پژوهش-محور در دانشگاه تهران ثبت نام کنند.
دکتر گایگر به فعالیت‌های فرهنگی اداره بین‌الملل دانشگاهشان از قبیل تور یک‌روزه پردیس دانشگاه، برگزاری کنسرت و اپرا و… برای دانشجویان خارجی اشاره کرد و گفت که این فعالیت‌ها موجب تبادلات فرهنگی گسترده بین دانشجویان کشورهای مختلف و نیز باعث آرامش خاطر دانشجویان خارجی در بدو ورودشان به کشوری بیگانه می‌شود.
در ادامه این دیدار مقرر شد تفاهم نامه‌ای با دانشگاه علوم کاربردی اشتوتگارت منعقد شود و در آن مواردی از قبیل تبادل استاد و دانشجو و گرفتن بودجه بابت انجام پروژه‌های مشترک در رشته‌هایی که نیاز به تلفیق با صنعت دارند به ویژه در رشته‌های معماری، شهرسازی و برخی رشته‌های فنی مورد توافق قرار گیرد. همچنین به پیشنهاد دکتر گایگر مقرر شد تا بورس‌های ویژه‌ای به دانشجویان رشته‌های هنر دانشگاه تهران تعلق گیرد.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.