بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام؛

دانشگاه تهران، همچنان صدرنشین دانشگاه‌های جامع کشور است

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۴ کد : ۹۶۲۸ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۱۷۷۳
بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی ایران سال ۹۷-۱۳۹۶، در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه تهران همچنان صدرنشین دانشگاه‌های جامع کشور است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در رتبه‌بندی دانشگا‌ه‌ها و مؤسسات پژوهشی ایران سال ۹۷-۱۳۹۶ که توسط گروه رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، اعلام شده است، دانشگاه تهران توانست همچون سال‌های گذشته با کسب ۱۰۰ امتیاز رتبه نخست را در بین دانشگا‌ه‌های جامع کشور از آن خود کند.
بر اساس این اعلام، دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، شیراز، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، بوعلی‌سینا، کاشان و یاسوج در جایگاه اول تا دهم این رتبه‌بندی قرار گرفتند. هم‌چنین در بین دانشگا‌ه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران نیز رتبه نخست را کسب کرد.
این رتبه‌بندی با توجه به معیارهای پژوهش، آموزش، وجهه بین‌المللی، تسهیلات و امکانات و فعالیت‌های اجتماعی- اقتصادی، بین ۱۹۲ دانشگاه و مؤسسه پژوهشی کشور صورت گرفته است که این تعداد نسبت به رتبه‌بندی سال ۹۶-۱۳۹۵ رشدی بیش از ۵ درصد داشته است.


( ۱۵ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.