دیدار هیأت ارشد تربیتی-فرهنگی کشور سوریه با مسئولان دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۱ کد : ۹۶۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۸
هیأت ارشد مسئولان تربیتی-فرهنگی کشور سوریه، با مسئولان دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران دیدار کردند.
دیدار هیأت ارشد تربیتی-فرهنگی کشور سوریه با مسئولان دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، هیأت ۲۲ نفره متشکل از مسئولان ارشد تربیتی-فرهنگی کشور سوریه، به همراه برخی از مسئولان شورای عالی انقلاب فرهنگی، ۶ مهر ۱۳۹۸ ضمن بازدید از دانشکده روا‌نشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران با رئیس و هیأت رئیسه دانشکده دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار ضمن معرفی اجمالی دانشکده و ظرفیت‌های بالقوه آن، پیشنهاداتی درباره زمینه‌های همکاری مشترک با کشور سوریه عنوان شد که ارائه خدمات روانشناختی و توانبخشی بعد از ترومای جنگ در حوزه‌های روان‌شناسی سلامت، روان‌شناسی کودک و نوجوان و روان‌شناسی شناختی؛ انجام پژوهش‌های مشترک در حیطه‌های روانشناسی، آموزش و پرورش و آموزش عالی؛ انجام فعالیت‌های مشترک در نشر، آموزش و پژوهش در حوزه‌های تربیت اسلامی و روانشناسی اسلامی از جمله موارد مطرح شده بین طرفین بود.
هم‌چنین گسترش روابط دانشگاهی به‌ویژه جذب دانشجویان ممتاز از کشور سوریه برای ادامه تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی؛ تأسیس و راه‌اندازی دوره‌های کوتاه مدت تبادل استاد و دانشجو و تعریف پروژه‌های مشترک در حوزه‌های مورد علاقه طرفین؛ کمک به تدوین محورهای کتاب درسی دوره ابتدایی؛ بازآموزی معلمان دوره‌های مختلف آموزشی؛ تربیت و بازآموزی مشاوران مدارس و دانشگاه‌‌ها و کمک به راه‌اندازی رشته‌های دانشگاهی مرتبط با دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران، نیز از دیگر مباحثی بود که در این نشست مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

 


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.