نشست آموزه‌های مولانا و برداشت‌های عام در مؤسسه لغت‌نامه دهخدا برگزار شد

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۲ کد : ۹۵۷۷ اخبار
تعداد بازدید:۷۴۳
به مناسبت بزرگداشت سالروز مولانا، نشست «آموزه‌های مولانا و برداشت‌های عام» با سخنرانی استاد کریم زمانی، در مؤسسه لغت‌نامه دهخدا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی، در این نشست که ۷ مهر ۱۳۹۸ در تالار دکتر افشار برگزار شد، پس از خیر مقدم دکتر علی درزی، رئیس مؤسسه، استاد کریم زمانی، به موضوع «آموزه‌های مولانا» پرداخت و در مقدمه گفت: «آموزه‌های عرفانی به طور اعم و آموزه‌های مولانا به طور اخص به گونه‌ای است که اگر درست و بجا تعریف نشود و یا برداشت نادرست از برخی ابیات، واژگان و نیز استناد به گفتارهای منظوم و منثور نامعتبر و غیرموثق انجام گیرد، در نهایت به داوری‌های نادرست درباره مولانا و آموزه‌های او می‌انجامد، لذا باید بر اهمیت تحقیق و پژوهش صحیح تاکید کرد».
مثنوی‌خوانی و تفسیر، بخش دیگری از این نشست بود که توسط دکتر ایرج شهبازی، از اعضای هیأت علمی مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، اجرا شد. در این مراسم هم‌چنین از لوح فشرده دیداری و شنیداری «فلسفه نجات در عرفان مولانا»، از تولیدات این مؤسسه رونمایی شد.
استاد کریم زمانی، مؤلف کتاب‌های: دوره هفت جلدی شرح جامع مثنوی معنوی، میناگر عشق، بر لب دریای مثنوی معنوی، شرح کامل فیه‌مافیه، ترجمه روشنگر قرآن کریم، شرح دیوان شمس و … و دکتر ایرج شهبازی، مؤلف کتاب‌های: سفری بر آسمان کن، سرای سکوت، گنگ گویا، پیدای پنهان و … می‌باشند.


( ۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.