گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهدای دانشگاه تهران

۰۱ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۶ کد : ۹۴۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۸
اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس اقدام به انتشار گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهدا کرده است که در روزهای گرامیداشت دفاع مقدس منتشر خواهد شد.
گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهدای دانشگاه تهران

گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهید عمران پستی هشتچین

...میزان باور هر کسی از کیفیت و نوع اعمالش پیداست. اگر کسی نجاتی را تبلیغ می‌کند ولی تکالیفی که در زندگی‌اش انجام می‌دهد رساننده او بدان نجات نیست از دو حال خارج نیست یا جاهل و غافل است و یا باور ندارد.
ای خفتگان! بیدار شوید که مرگ در کمین شما نشسته است. احدی از شما از دام او فرار نتوانید کرد … قبل از اینکه دستتان از این اموال و اولاد و از این دار تکلیف و از این بازار الهی و از این مزرعه آخرت، کوتاه شود فکری بکنید و حساب‌هایتان را پاک کنید و بارهای گناه را با توبه سبک کنید.
اگر حول معارف الهی اندیشه کنید و خود را بیشتر بکاوید عاشق او می‌شوید و در راهش سر از پا نمی‌شناسید و تا به وصالش نرسید آرام نمی‌گیرید و با هر تقریبی که برایتان حاصل شود عشقتان شعله ‌ور می‌گردد تا جایی که این زمزمه الهی و ملکوتی را به گوش جان می‌شنوید.
فکر نکنید که شهادت همین طوری به دست می‌آید بلکه همان طور که امام فرموده‌اند شهادت یک هدیه الهی است از جانب خدای تبارک و تعالی برای آن کسانی که لایق هستند.
... گرچه در ایام حیات خود سودی از من به اسلام نرسیده و از این لحاظ در پیشگاه حق شرمنده‌ام ولی اگر جنازه‌ام به دست شما نرسید به مادر و همسرم و دیگر عزیزانم یادآوری کنید آن جریان مادری را که سر بریده فرزندش را در یکی از جنگ‌های اسلام برایش آورده بودند گرفت و بسوی میدان نبرد پرت کرد و گفت من آن سری را که در راه خدا داده‌ام پس نمی‌گیرم...
... در این شهادت و مراسم آن سعی کنید که با امام حسین (ع) و حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) انس و الفت بگیرید و با آنها در خلوت راز بگویید و بر این انسان‌ها مواظبت و مداومت نمائید. آنها بهترین دوستان هستند و آنها کلام ما را می‌شنوند و سلام ما را جواب می‌دهند ولی گوش‌های ما محجوب است و جواب آنها را نمی‌شنود. سعی کنید که حب این بزرگواران را در دل خود جای دهید که فقط محبین این خاندان می‌توانند امید نجات در دنیا و آخرت را داشته باشند.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.