معرفی مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی در دانشگاه تهران

۲۴ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۴ کد : ۹۳۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۹۴۵
مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی دانشگاه تهران خدمات و اهداف خود را معرفی کرد.
معرفی مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی در دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی دانشگاه تهران تحت نظارت دانش‌آموختگان علوم ورزشی با هدف پیشگیری از به خطر افتادن سلامتی و کمک به تسریع در مرحله درمان فعالیت می‌کند.

در مقدمه معرفی این مرکز آمده است: «سلامتی از نظر سازمان بهداشت جهانی دارا بودن سلامت کامل جسمی و روحی تعریف شده است. چالش اصلی اینجاست که ما چگونه و از کجا باید پی به وضعیت سلامتی و تندرستی خود ببریم. درد، اصلی‌ترین نشانه بیماری است و آدمی از این طریق متوجه ایجاد اختلال در بدن خود می‌شود، اما زمانی درد به سراغ ما می‌آید که دیگر دیر و فرد وارد مرحله بیماری شده است. همانطور که می‌دانید پیشگیری بهتر از درمان است، از این رو دانشمندان امروزه روش‌ها و آزمون‌هایی را طراحی و توصیه نموده‌اند که به راحتی فرد می‌تواند به وضعیت سلامتی خود پی برده و در جهت حفظ و بهبود آن تلاش نماید. در همین راستا در مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی دانشگاه تهران، تحت نظارت دانش‌آموختگان علوم ورزشی با هدف پیشگیری از به خطر افتادن سلامتی و کمک به تسریع در مرحله درمان، علاوه بر خدمات تمرینی ورزشی با تجهیزات پیشرفته، مشاوره در زمینه‌های مختلف نیز ارائه می‌شود».

مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی دانشگاه تهران خدمات زیر را ارائه می‌کند:

۱- پایش سلامت افراد

۲- اندازه‌گیری و ارزیابی ترکیب بدن (مقدار توده عضلانی، چربی، استخوانی و مایعات بدن)

۳- توصیه‌های لازم برای کنترل وزن و ارائه برنامه‌های تمرینی متناسب با شرایط جسمانی، سن و جنس

۴- ارزیابی‌های ساختار قامتی و اسکلتی و شناسایی ناهنجاری‌های اسکلتی

۵- شناسایی، رفع و اصلاح ناهنجاری‌های اسکلتی با ارائه برنامه تمرینی مناسب

۶- ارزیابی‌های تندرستی، فیزیولوژیک و آمادگی جسمانی و ارائه برنامه تمرینی مناسب


( ۱۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.