نشست علمی «سبک زندگی، سلامت و سعادت‌مندی» برگزار شد

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۴ کد : ۹۳۲۷ اخبار
تعداد بازدید:۵۳۵
نشست علمی «سبک زندگی، سلامت و سعادت‌مندی»، با هدف تشریح ابعاد علمی سبک زندگی سالم و ترویج ارزش‌های بوم‌گردی در منطقه زاگرس، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک، این نشست با مشارکت کرسی یونسکو در تحقیقات بین‌رشته‌ای در دیابتِ دانشگاه تهران، انجمن بیوشیمی‌فیزیک ایران و اتحادیه انجمن‌های علوم زیستی ایران مستقر در آن مرکز، ۵ و ۶ شهریور ۱۳۹۸ در منطقه گردشگری سپیدان استان فارس برگزار شد.
این نشست علمی، با هدف تشریح ابعاد علمی سبک زندگی سالم و ترویج ارزش‌های بوم‌گردی در منطقه زاگرس با رویکرد سبک زندگی سالم، در دو بخش ارائه سخنرانی توسط جمعی از استادان دانشگاه تهران و دانشگاه شیراز و سخنرانی‌های متخصصان دانشگاه‌ها و نهادهای ذیربط از استان فارس برگزار شد و با برگزاری میزگرد تبادل نظر پیرامون موضوع همایش، به کار خود پایان داد.
در این رخداد علمی-ترویجی، دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی، رئیس نشست، ضمن تأکید بر نقش استرس‌های اکسیداتیو در بروز دیابت و بیماری‌های وابسته، چشم‌اندازهای جدید به آنتی‌اکسیدان‌ها را تشریح کرد.
دکتر مهران حبیبی رضایی، دبیر علمی نشست، نیز ضمن تشریح بیماری‌های وابسته به سبک زندگی و نحوه تأثیرپذیری توسعه ملی از بروز و شیوع بیماری‌های مزبور، برضرورت اصلاح سبک زندگی به‌عنوان راهکار اصلی تأمین سلامت و سعادت‌مندی جامعه ایرانی و مقابله با تهدید امنیت ملی در دهه‌های فرارو تأکید کرد.
هم‌چنین، دکتر امیر نیاسری نسلجی و دکتر جواد حامی، دکتر رضا یوسفی، دکتر غلامحسین طهماسبی به ترتیب درباره نقش دام، به‌ویژه شتر، در تأمین زندگی سالم و ضرورت توجه به بهره‌مندی از مزایای میکروب‌های مفید در تأمین سلامت جامعه امروزی، تأثیر سبک زندگی بر سلامت و طول عمر و نقش زنبور عسل و اهمیت غذایی عسل پرداختند.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.