امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه ارتباطات چین

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۶ کد : ۹۳۲۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۳
دانشگاه تهران و دانشگاه ارتباطات چین تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه ارتباطات چین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت بین‌الملل، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه ارتباطات چین به امضای رؤسای دو دانشگاه رسید.
این تفاهم‌نامه بر گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی بین دو دانشگاه با تبادل استاد، تبادل دانشجو، برگزاری همایش و کنفرانس مشترک، بازدیدهای متقابل و انجام پژوهش‌های مشترک در قالب مراکز پژوهشی آسیا مستقر در دو دانشگاه تاکید دارد.
دانشگاه ارتباطات چین یکی از دانشگاه‌های کلیدی کشور چین است که به طور مستقیم توسط وزارت آموزش این کشور اداره می‌شود. این دانشگاه ابتدا با عنوان مرکزی جهت آموزش کارشناسان اداره مرکزی پخش تلویزیونی در سال ۱۹۵۴ تأسیس شد. سپس در سال ۱۹۵۹ به مؤسسه پخش تلویزیونی پکن که توسط شورای عالی دولت تأیید شده بود ارتقا یافت. در سال ۲۰۰۴ نام مؤسسه به دانشگاه ارتباطات چین تغییر کرد.
این دانشگاه دارای ۶ دانشکده اصلی (دانشکده روزنامه‌نگاری و ارتباطات، دانشکده هنر، دانشکده علم و تکنولوژی، دانشکده ادبیات و حقوق، دانشکده تبلیغات، اقتصاد و مدیریت و دانشکده آموزش مداوم) و یک مرکز مشترک نوآوری (مرکز نوآوری استراتژی ارتباطات چین) است.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.