شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۵ کد : ۹۳۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۸
شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون وزیر و رئیس سازمان خدمات دانشجویی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان و معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، ۱۰ و ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این همایش گفت: «در حال حاضر برنامه زمان‌بندی سال تحصیلی را پیش رو داریم که امیدواریم سال تحصیلی خوبی باشد و اگر مشکلی در این زمینه است با یاری خداوند متعال تلاش می‌کنیم این نگرانی‌ها رفع شود».
وی با بیان اینکه ایران از جمله معدود کشورهایی است که از اعتبارات دولتی برای حوزه خدمات دانشجویی استفاده می‌کند، افزود: «فلسفه وجودی سازمان امور دانشجویان این بود که کل خدمات دانشجویی را بر عهده بگیرد، دانشگاه‌هایی که آمادگی دارند و می‌توانند در زمینه استقرار دفتر سازمان امور دانشجویان فعال باشند، باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند».
دکتر غلامی، تصریح کرد: «در بحث خوابگاه‌ها محدودیت‌هایی وجود دارد، اما از طریق تسهیلات بانکی شرایط لازم فراهم شده است و صندوق رفاه نیز در این زمینه کمک‌های لازم را خواهد داشت. بحث تربیت بدنی دانشجویان نیز بسیار حائز اهمیت است، تعداد قابل توجهی از دانشجویان از شهرستان‌های دیگر آمده‌اند و فراهم کردن تفریحات ورزشی و تفریحی می‌تواند منجر به گذراندن با نشاط اوقات فراغت آنان شود».
به گفته وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه‌ها باید به مباحث آموزشی و رفاهی دانشجویان توجه ویژه‌ای داشته باشند. مسئولان باید برای بهره‌برداری از سرمایه‌ها و تأثیرگذاری آن در تربیت نیروهای توانمند، بحث پژوهش و آموزش را جدی بگیرند.
در این همایش نیز ضمن خیر مقدم به دکتر سعید حبیبا، برای پذیرش مسئولیت معاونت دانشجویی دانشگاه تهران از زحمات دکتر حسن به‌نژاد، در دوران تصدی این سمت و دبیری کلان منطقه یک کشور تقدیر و قدردانی به‌عمل آمد.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.