بازدید رئیس دانشگاه تهران از اردوی جهادی دانشجویان در خراسان شمالی

۰۳ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۱ کد : ۹۱۹۵ اخبار
تعداد بازدید:۹۹۹
رئیس دانشگاه تهران، با حضور در تعدادی از روستاهای بخش شیرین‌سو در خراسان شمالی، از اردوی جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و دکتر احمد محقر، رئیس دانشگاه بجنورد با حضور در بخش شیرین‌سو، در خراسان شمالی، از نزدیک در جریان فعالیت‌های جهادی تعدادی از دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران قرار گرفتند.
دکتر نیلی احمدآبادی در روستای خرطوت، در جمع دانشجویان این اردوی جهادی حاضر شد و با این دانشجویان دیدار و گفت‌وگو کرد.
رئیس دانشگاه تهران، در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانشجویان و تبریک عید سعید غدیر خم، این اردوی جهادی را یک حرکت ارزنده برشمرد و گفت: «کاری که شما انجام می‌دهید در حقیقت بخشی از وظایف دانشگاه در حوزه مسئولیت پذیری اجتماعی است و ما خوشحالیم که دانشجویان ما به‌رغم سختی‌های این کار، پرچم دانشگاه را در مسیر سازندگی کشور و به‌ویژه کمک به مناطق محروم و مردم رنج کشیده این مناطق به اهتزاز در می‌آورند.»
وی، با تأکید بر گسترش این گونه اردوهای جهادی افزود: «باید سازوکارهایی به‌وجود آوریم که اینگونه حرکت‌های خودجوش جزئی از برنامه رسمی دانشگاه شود، زیرا تنها زمانی این حرکت‌ها می‌تواند در دانشگاه نهادینه شده و گسترش یابند که جزئی از برنامه اصلی دانشگاه قرار گیرند».
دکتر نیلی احمدآبادی، با اشاره به ضرورت توسعه کمی اردوهای جهادی تصریح کرد: «باید تلاش کنیم بخش قابل توجهی از دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه جذب این حرکت شوند. در حقیقت درگیر کردن تمامی طیف‌های دانشگاهی با هدف خدمت به مناطق محروم و رفع کاستی‌های جامعه، باید جزو اهداف دانشگاه قرار گیرد».
رئیس دانشگاه تهران، در بخش دیگری از سخنان خود با بیان ظرفیت‌های علمی دانشگاه برای حل مشکلات جامعه خاطرنشان کرد: «تجربه ما در حوادثی چون زلزله کرمانشاه و سیلاب در برخی از استان‌های کشور نشان داده است که هرگاه دانشگاه به این موضوعات ورود داشته و از توان علمی خود برای حل مشکلات بهره برده، جامعه از آن استقبال کرده و نتایج خوبی نیز کسب شده است».
وی، افزود: «به همین دلیل باید از ظرفیت‌های علمی دانشگاه برای تقویت فعالیت‌های جهادی استفاده کرد و به‌‌ویژه پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکترای دانشگاه را به سمتی جهت داد که بتوانند موضوعات مربوط به مشکلات مناطق محروم و نیازمند کشور را تحت پوشش خود قرار دهند».
در ادامه تعدادی از دانشجویان حاضر در جلسه نقطه‌نظرات و پیشنهادات خود را با رئیس دانشگاه تهران در میان گذاشتند. هم‌چنین پس از این جلسه دکتر نیلی احمدآبادی، دکتر مجید سرسنگی و دکتر احمد محقر ضمن حضور در تعدادی از روستاهای منطقه از نزدیک با فعالیت‌های دانشجویان دانشگاه تهران در زمینه‌های مختلف عمرانی، پزشکی، دامپزشکی، آموزشی، اجتماعی، فرهنگی و … آشنا شدند.
حدود ۱۷۰ دانشجوی پسر و دختر دانشگاه تهران در بازه زمانی به مدت دو هفته در این منطقه حضور داشته و خدماتی را به مردم روستاهای محروم این بخش ارائه می‌کنند. این اردوی جهادی که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، در چند سال قبل در استان کردستان برپا شده بود.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.