برگزاری کارگاه آشنایی با الگوی آموزش فهم قرآن در دانشگاه تهران

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۰ کد : ۸۹۷۹ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۳
کارگاه آشنایی با الگوی آموزش فهم قرآن در دبیرستان از سوی مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، برگزار شد.
برگزاری کارگاه آشنایی با الگوی آموزش فهم قرآن در دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، کارگاه آشنایی با فهم قرآن در دبیرستان، ویژه معلمان و مدیران مقطع دبیرستان، ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

این برنامه که به همت مدرسه تزکیه و تعلیم از مجموعه مدارس دانشجویی قرآن و عترت (ع) دانشگاه تهران اجرا شد با سخنرانی دژبخش و ضیایی، محققان علوم قرآنی همراه بود.

در ابتدای این کارگاه دژبخش با تشریح مفهوم انسان‌شناسی قرآنی، برنامه‌ریزی برای تربیت دانش‌آموزان بر محور قرآن کریم را مهم توصیف کرد و گفت: «ما ابتدا باید انسان را از دیدگاه قرآن تعریف و برای تربیت دانش‌آموزان با این دیدگاه برنامه‌ریزی کنیم».

در ادامه ضیایی، مدرس کتاب‌های «مهارت‌های سیزده ساله بودن، تا هجده ساله بودن»، ضمن برشمردن آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان دبیرستانی، «کتاب‌های فهم قرآن در دبیرستان» را، راه رهایی نوجوانان از این آسیب‌ها عنوان کرد.

وی هم‌چنین با تکیه بر مفاهیم سوره‌هایی از قرآن کریم به بیان راهکارهایی مناسب برای تربیت قرآنی دانش‌آموزان پرداخت.
گفتنی است، پیش از این مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت (علیهم السلام) نشست‌هایی برای آشنایی معلمان و مدیران در مقطع دبستان برگزار کرده بود.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.