بازدید رئیس دانشگاه تهران از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی

۲۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۹ کد : ۸۸۲۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۵۲
رئیس دانشگاه تهران از ایستگاه‌های باغبانی و علوم دامی و مزرعه آموزشی و پژوهشی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران به همراه معاونین دانشگاه روز دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ از ایستگاه‌های باغبانی و علوم دامی و مزرعه آموزشی و پژوهشی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی بازدید کردند.
دکتر نیلی احمدآبادی، در ابتدای این بازدید با حضور در مزرعه آموزشی و پژوهشی گروه زراعت و اصلاح نباتات پردیس از نزدیک در جریان فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی این مرکز قرار گرفت.
بازدید از ایستگاه علوم دامی مقصد دوم رئیس و هیأت رئیسه دانشگاه تهران بود. در ادامه این بازدید رئیس دانشگاه و هیأت همراه با حضور در ایستگاه علوم باغبانی از طرح‌های در حال اجرا و فعالیت‌های پژوهشی باغ سیب و قطعات صیفی‌جات بازدید کردند.
طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی پیوند هندوانه و خیار به پایه کدو (پژوهش دکتر صالحی و همکاران)، انتخاب ارقام برتر گردو و پیوند ارقام برتر به پایه‌های بذری با تکنیک ریزپیوندی (کاری از دکتر فتاحی مقدم و همکاران)، طرح ثبت شده ملی هشت رقم انگور برتر اصلاح‌شده کم‌دانه و بی‌دانه (ابتکار دکتر عبادی و همکاران)، و همچنین طرح پرورش ارقام مختلف سیب به صورت داربستی با روش‌های تربیتی مدرن روی پایه‌های رویشی پاکوتاه (باغ‌های متراکم) از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.
در حاشیه این بازدید، جلسه هیأت رئیسه دانشگاه تهران در ایستگاه تحقیقاتی علوم باغبانی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد.


( ۵ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.