اولین دوره کارشناسی ارشد آموزش مهندسی در دانشگاه تهران

۲۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۵ کد : ۸۸۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۸۰۶
دانشگاه تهران برای اولین بار در کشور از مهر ۱۳۹۸ در دوره «کارشناسی ارشد آموزش مهندسی» اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، طرح ایجاد دوره جدید «کارشناسی ارشد آموزش مهندسی»، که توسط کرسی یونسکو در آموزش مهندسی ارائه شده است، پس از تصویب پردیس دانشکده‌های فنی و دانشگاه تهران، توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز تأیید و اجرای آن به‌دانشگاه تهران ابلاغ شد.
این دوره، برای اولین بار در کشور، در مهر ۱۳۹۸، با پذیرش ۱۰ دانشجو، از بین دانش‌آموختگان کارشناسی مهندسی، در پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران آغاز به‌کار خواهد کرد.
هدف دوره کارشناسی ارشد آموزش مهندسی، تربیت کارشناسان کارآزموده و دارای صلاحیت در امر آموزش، برای دانشگاه و صنعت است. دانش‌‌آموختگان این دوره از توانایی‌های زیر برخوردار می‌شوند:

  • برنامه‌ریزی آموزش مهندسی در دانشگاه و صنعت
  • ساماندهی، مدیریت و نظارت بر اجرای بایسته برنامه‌های آموزشی
  • مستندسازی و مدیریت اطلاعات آموزش مهندسی
  • کنترل کیفیت برنامه‌های آموزش مهندسی

دانش‌آموختگان این دوره می‌توانند، با عنوان «کارشناس آموزش مهندسی»، در مراکز آموزش عالی و صنعت، امور مربوط به برنامه‌ریزی، ساماندهی، هدایت اجرا، ارزیابی و مستندسازی برنامه‌های آموزشی را انجام دهند.
از دیگر توانایی‌های این دانش‌آموختگان، انجام پژوهش‌های سازمان‌یافته در مورد چالش‌های آموزش مهندسی، در دانشگاه‌ها و صنعت کشور است. این کارشناسان همچنین به‌عنوان رابط و تسهیل کننده‌ای کارآمد، بین دانشجویان، اعضای هیأت علمی، کارکنان اداری و مرکز آموزشی، عمل خواهند کرد.
پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد آموزش مهندسی، فقط برای دانشکده فنی دانشگاه تهران صورت می‌گیرد. برنامه مصوب این دوره آموزشی، از اینجا قابل دستیابی است.
گزارش توجیهی دوره کارشناسی ارشد آموزش مهندسی را نیز می‌توانید از اینجا دریافت کنید.


( ۱۵ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.