رئیس شبکه دانشمندان جهان اسلام:

امروز دیپلماسی علمی یکی از مهم‌ترین شیوه‌های دوستی بین کشورهاست

۲۴ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۷ کد : ۸۸۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۶۴۶
رئیس شبکه دانشمندان جهان اسلام گفت: «امروز دیپلماسی علمی یکی از مهم‌ترین شیوه‌های دوستی بین کشورهاست، زیرا عموم کشورها با علم دوست هستند».

دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی افزود: «واژه دیپلماسی به‌معنای دوستی بین کشورهاست و ربط آن به علم این است که یکی از ارکان اصلی پیشرفت هر کشور، پیشرفت علم است؛ وقتی علم یک کشور پیشرفت کند، موجب پایداری و نگهداری از کشور می‌شود و در هر مذاکره‌ای برگ برنده دارد.»
وی با اشاره به اهداف دبیرخانه دائمی پیشبرد علم و فناوری در جهان اسلام اظهار داشت: «یکی از اهداف اصلی این دبیرخانه شبکه‌سازی و پیوند دانشمندان با هم برای اخذ تصمیم‌های بزرگ در جهان است».
استاد ممتاز دانشگاه تهران تصریح کرد: «دانشمندان ایرانی بر مبنای علم و حکمت در گذشته خدمات بزرگی به بشریت کرده‌اند بدون اینکه به طبیعت خسارت وارد آورند و در زیرساخت علوم امروز نقش بزرگی ایفا کرده‌اند. اکنون هم با همکاری و همیاری سایر دانشمندان و اندیشمندان و پژوهشگران در پی پیشرفت علم بزرگ برای بشریت هستند».
مشروح گفت‌وگوی دکتر موسوی موحدی را اینجا بخوانید.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.