دیدار رئیس دانشگاه زاخو اقلیم کردستان با رئیس دانشگاه تهران

۲۴ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰ کد : ۸۷۹۷ اخبار
تعداد بازدید:۸۵۶
هیأتی از دانشگاه زاخو اقلیم کردستان با رئیس و برخی از مدیران دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت بین‌الملل، هیأتی از دانشگاه زاخو اقلیم کردستان روز شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ با رئیس و برخی از مدیران دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.
دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، ضمن خوشامدگویی و ابراز امیدواری برای همکاری بیشتر در منطقه به معرفی اجمالی دانشگاه تهران پرداخت.
در این دیدار دکتر لزگین عبد جمیل، رئیس دانشگاه زاخو با اشاره به بازدید سوم خود از ایران، از حضور خود ابراز خرسندی و نسبت به گسترش همکاری‌های بین دو دانشگاه ابراز امیدواری کرد.
وی با معرفی دانشگاه نوپای زاخو به تعداد دانشجویان و رشته‌های تحصیلی در آن اشاره و درباره حمایت‌های دولتی، تجار و شرکت‌های نفتی از دانشگاه زاخو توضیحاتی ارائه کرد.
توجه به موضوعات حساس و کلیدی همچون آب، محیط زیست، منابع طبیعی و نفت در دو منطقه برای انجام همکاری بین دو دانشگاه؛ همکاری در زمینه مدرک مشترک در رشته‌های نفتی؛ اعزام اعضای هیأت علمی دانشگاه زاخو برای گذراندن فرصت مطالعاتی در دانشگاه تهران؛ اعزام دانشجویان دوره دکتری در رشته زبان و ادبیات فارسی برای تدریس این زبان در دانشگاه زاخو؛ به عضویت درآمدن دانشگاه زاخو در اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه؛ ایجاد دپارتمان زبان فارسی در دانشگاه زاخو توسط مؤسسه دهخدا؛ شرکت دانشگاه زاخو در فوروم پیش رو در کیش؛ همکاری با مؤسسه آب و کرسی یونسکو در آب؛ استفاده از بورس آیسته؛ همکاری با پارک علم و فناوری و پیدا کردن راه‌های مناسب برای گسترش همکاری از جمله موضوعات مورد بحث و بررسی در این دیدار بود.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.