موزه‌های فرهنگی تاریخی دانشگاه تهران میزبان گردشگران نوروزی

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۶ کد : ۷۸۵۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۱۲
باغ موزه نگارستان و خانه موزه مقدم، موزه‌های فرهنگی و تاریخی دانشگاه تهران از ۲ تا ۱۶ فروردین، میزبان گردشگران نوروزی خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، این مجموعه‌های فرهنگی‌تاریخی که اکنون از جمله قطب‌های گردشگری تهران محسوب می‌شوند، ۲۹ اسفند، ۱ و ۱۳ فروردین تعطیل و در روزهای دیگر از ساعت ۹ تا ۱۸ آماده بازدید علاقه‌مندان خواهند بود.
از جاذبه‌های این دو عمارت قاجاری می‌توان به تالار موزه‌های استادانی چون منیر فرمانفرمائیان، علی اسفرجانی، فتح‌اله عباد، جهانگیر ارجمند، ملک‌الشعرای بهار، عمارت پروین اعتصامی، موزه مکتب کمال‌الملک، مجموعه فرش‌ها و نقره‌های نفیس و... اشاره کرد.
همچنین در خانه موزه مقدم علاوه بر گشت‌وگذار در خانه احتساب‌الملک می‌توان از مجموعه‌هایی چون مجموعه‌های سفال و مفرغ، نسخ خطی، نقاشی، مهر، شیشه، فلز، پارچه‌های نفیس و... دیدن کرد.
همچنین در ایام نوروز، اجرای موسیقی اقوام ایرانی، برگزاری مسابقه نقاشی کودک و نوجوان با موضوع هویت تاریخی، تهیه بسته‌های فرهنگی از جمله برنامه‌های این موزه‌ها خواهد بود.
علاقه‌مندان می‌توانند در ایام یاد شده، از باغ موزه نگارستان به نشانی میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، خیابان شریعتمدار رفیع و خانه موزه مقدم به نشانی خیابان امام خمینی، بعد از خیابان شیخ هادی، جنب بانک ملت، شماره ۲۵۱، مراجعه کنند.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.