مرحله اول لیگ بازی‌های کسب و کار در دانشگاه تهران برگزار شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۶ کد : ۷۸۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۹۴۲
مرحله اول لیگ بازی‌های کسب و کار به میزبانی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.
مرحله اول لیگ بازی‌های کسب و کار در دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده مدیریت، اولین مرحله لیگ بازی‌های کسب و کار، ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.
این رویداد در سه مرحله بازی‌های مهارتی- خلاقیتی، شبیه‌سازی و تحلیل داده‌ها برگزار می‌شود که تیم‌هایی از دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت، علامه طباطبایی، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، خوارزمی و بوعلی در این رویداد ثبت نام کرده‌اند و از میان ۴۲ تیم ثبت نام کننده، ۲۱ تیم برای شرکت در مرحله اول انتخاب شدند.
در مرحله اول تیم‌ها در دو بازی با یکدیگر به رقابت پرداختند که اولین بازی این مرحله «هدایت توپ» نام داشت. در این بازی تیم‌ها باید با استفاده از سیخ‌های چوبی و چند برگ روزنامه، سازه‌ای جهت هدایت توپ روی نقاطی که از قبل مشخص شده‌‏اند، می‌ساختند و توپی را از نقطه شروع به نقطه‏ پایان بدون دخالت دست می‌رساندند.
در دومین بازی این مرحله که «سازه ماکارونی» بود، تیم‌ها با استفاده از ماکارونی و تعدادی پفک توپی باید سازه‌ای به ارتفاع ۶۰ سانتی‌متر که توانایی تحمل وزن یک توپ پلاستیکی را داشته باشد، آماده می‌کردند.
از بین ۲۱ تیم شرکت کننده، ۱۶ تیم پس از بررسی نتایج نهایی و هم‌چنین ارزیابی شایستگی‌هایی که شامل کار تیمی، خلاقیت، ارتباطات و تصمیم‌گیری و حل مسأله بود که توسط ارزیاب‌های مستقر در هر تیم مورد ارزیابی قرار گرفته است، به مرحله دوم راه می‌یابند.
هم‌چنین مرحله‏ دوم این لیگ در اردیبهشت ۹۸ برگزار خواهد شد که در این مرحله تیم‌ها باید مهارت‌‏های خود در زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بازارهای رقابتی، درک و شبیه‌سازی فرآیندهای کسب و کار به رقابت بگذارند و از بین تیم‌های شرکت کننده، هشت تیم به مرحله سوم صعود خواهند کرد.
در نهایت شرکت‌کنندگان در مرحله‏ سوم این لیگ مهارت‏‌های تحلیل داده با نرم افزارهای خاص را جهت پیش‌‏بینی رویدادهای پیش روی کسب و کارها به رقابت خواهند گذاشت. این مرحله در هفته آخر اردیبهشت ۹۸ برگزار خواهد شد.
تیم‌های راه‌یافته به مرحله‏ نهایی این لیگ با توجه به مجموع امتیازات کسب کرده در سه مرحله رده‏‌بندی خواهند شد و به سه تیم نخست این رقابت‏‌ها، جوایز نقدی و غیر نقدی و به تیم اول، فرصت کارآموزی و استخدام در یکی از شرکت‏‌های حامی این رویداد تعلق خواهد گرفت.


( ۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.