تقدیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، خانه موزه دکتر معین و خانواده دکتر محمد معین از فعالیت‌های فرهنگی مؤسسه دهخدا

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۳ کد : ۷۸۰۲ اخبار
تعداد بازدید:۷۸۸
کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، خانه موزه دکتر معین و خانواده دکتر محمد معین از گروه موسیقی فارسی‌آموزان غیر ایرانی مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی تهران تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر تهران از گروه موسیقی فارسی‌آموزان غیر ایرانی مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی تهران به مناسب اجرای برنامه موسیقی فاخر ایرانی تقدیر و تشکر کرد.
دکتر محمد‌جواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران که در برنامه بزرگداشت علامه دهخدا و دکتر معین در مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، شاهد اجرای این گروه بود، ضمن اهدای لوح تقدیر و صنایع دستی ایران به این گروه بیان کرد: «زبان فارسی این امکان را می‌دهد تا بتوانیم با بزرگ‌ترین ادبا، شعرا و نویسندگان جهان از پیدایش تمدن تا کنون آشنا شویم».
وی افزود: «زیبایی صوت این زبان از جمله زیباترین زبان‌های دنیاست و امکان آواز که بیان موسیقایی زبان است، به بهترین وجه فراهم کرده است. به شما دانش‌پژوهان زبان فارسی، به این حسن انتخاب تبریک گفته و امیدوارم از دریچه فراگیری این زبان هر چه بیشتر با فرهنگ غنی ایرانی اسلامی این سرزمین آشنایی پیدا کنید».
هم‌چنین مراسم تقدیر از این گروه توسط مهدی سبحانی مدیر خانه موزه دکتر معین در روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ در برنامه جشن نوروز مؤسسه برگزار شد.
دکتر مهدخت معین (فرزند دکتر معین) و دکتر کارمین صراف (نوه دکتر معین) نیز روز یکشنبه ۱۹ اسفند در مؤسسه لغت‌نامه دهخدا حضور یافته و ضمن اهدای چند جلد کتاب، از این گروه بابت اجرای برنامه موسیقی ایرانی در مراسم گرامیداشت علامه دهخدا و دکتر معین قدردانی کردند.
لازم به ذکر است گروه موسیقی دهخدا مدتی است با مشارکت فارسی‌آموزان غیرایرانی تشکیل شده است و برنامه‌هایی را به زبان فارسی اجرا کرده که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.