ایکوم ایران با همکاری دانشگاه برگزار می‌کند؛

گرامیداشت سالروز تولد پروین اعتصامی در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۳ کد : ۷۷۹۴ اخبار
تعداد بازدید:۵۹۶
گرامیداشت سالروز تولد پروین اعتصامی، جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، گرامیداشت سالروز تولد پروین اعتصامی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، باغ موزه نگارستان، کمیته هنرهای تجسمی ایکوم ایران و شهرداری منطقه ۱۲، جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، از ساعت ۱۵ تا ۱۸، در باغ موزه نگارستان برگزار می‌شود.
در این برنامه، دکتر مجید سرسنگی، دکتر محیط طباطبایی، علی دهباشی، مهری شاه‌حسینی، دکتر اردشیر صالح‌پور و علی اکبر‌لو سخنرانی می‌کنند و گروه موسیقی پیام شاد، گروه موسیقی خنیا، نقالی‌خوانی پریسا سیمین‌مهر با نوازندگی استاد بخشی، دکلمه شعر توسط فاطمه اقبال از دیگر برنامه‌های این بزرگداشت خواهد بود.
همچنین نمایشگاه تصویرگری برای کتاب و معرفی کتاب یک نوجوان نویسنده نیز برگزار خواهد شد.
گفتنی است، پس از تصویب قانون تأسیس دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۳ تبدیل دانشسرای عالی باغ نگارستان به محلی برای تشکیل کلاس‌های دانشکده ادبیات و علوم انسانی؛ در سال ۱۳۱۵ عمارت کتابخانه این باغ به دستور علی اصغر حکمت وزیر فرهنگ وقت ساخته شد و معاونت کتابخانه دانشسرای نگارستان به پروین اعتصامی شاعر معروف ایران واگذار شد.
پس از ساخت کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، ساختمان کتابخانه دانشسرا مدتی به عنوان اولین ایستگاه هواشناسی ایران توسط پروفسور حسابی مورد استفاده قرار گرفت.
این عمارت در فاصله سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ مورد مرمت قرار گرفت و هم اکنون با نام عمارت پروین اعتصامی، محل فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان دانشگاه تهران است.
حضور برای عموم علاقه‌مندان حوزه هنر و ادبیات آزاد است.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.