نخستین آیین اعطای تندیس ملی باشگاه‌داری برگزار می‌شود

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۶ کد : ۷۷۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۷۵۴
نخستین آیین اعطای تندیس ملی باشگاه‌داری ۲۹ فروردین ۱۳۹۸برگزار می شود.
نخستین آیین اعطای تندیس ملی باشگاه‌داری برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، این نشست در محل وزارت ورزش و جوانان و با حضور رئیس، معاون پژوهشی و معاون اداری دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران و هم‌چنین معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی و معاونت فرهنگی وزیر ورزش برگزار شد.
دکتر رضا رجبی، رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران، درباره ایده برگزاری نخستین آیین اعطای تندیس ملی باشگاه‌داری بیان کرد: «در جهت ارتقا خدمات باشگاه‌داری، توسعه صنعت ورزش و لزوم اجرای اصول علمی مدیریت ورزشی در باشگاه‌های ورزشی، ایده برگزاری نخستین آیین اعطای تندیس ملی باشگاه‌داری در دی ماه ۱۳۹۶ در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران مطرح شد».
وی افزود: «پس از طرح این ایده و طی جلسه‌ای با معاونت فرهنگی و معاونت توسعه قهرمانی وزارت ورزش عنوان شد، با توجه به وجود حدود ۲۲ هزار باشگاه خصوصی در کل کشور این رویداد با همکاری مشترک این دو نهاد اجرا شود، تا شاهد رویدادی باشیم که دارای محتوای علمی بوده و در بخش عملیاتی نیز از پشتوانه اجرایی برخوردار شود».
دکتر رجبی در ادامه خاطر نشان کرد: «در بهمن سال ۱۳۹۶ کارگروهی متشکل از نمایندگان دانشگاه تهران، وزارت ورزش و فعالان موفق بخش خصوصی تشکیل و در طول جلسات یکسال گذشته مقرر شد با لحاظ شاخص‌های علمی، فرهنگی و ورزشی عملکرد باشگاه‌های خصوصی کشور به صورت بدون هزینه و به دلخواه وارد فرآیند داوری و رقابت شوند».
در بخش دیگری از این نشست محمدرضا داورزنی، معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان نیز اظهار کرد: «این تندیس به باشگاهی داده می‌شود که الگوی یک باشگاه استاندارد را رعایت کند و مردم به این باشگاه‌ها اعتماد لازم را داشته باشند».
در ادامه دکتر احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: «یکی از شاخص‌‌های ارزیابی در باشگاه‌ها مشارکت آنها در موضوعات فرهنگی و اجتماعی است. باشگاه‌ها باید از ظرفیت فرهنگی و اجتماعی لازم برخوردار شوند. قطعاً با رعایت ملاحظات فرهنگی ما می‌توانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم و در کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش جدی داشته باشیم».
معماری و فضای ورزشی باشگاه‌ها با تاکید برHSE، محیط زیست (باشگاه سبز)، سلامت، برندینگ و تبلیغات، سرمایه‌گذاری و حمایت مالی، فرهنگی و مسئولیت اجتماعی، استارتاپ و اشتغالزایی را می‌توان از جمله شاخص‌های تدوین شده این رویداد برشمرد.
باشگاه‌های ورزشی جهت ثبت نام و رقابت در دریافت این جایزه ملی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی www.clubawards.ir مراجعه کنند. زمان برگزاری این رویداد ، ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ است.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.