ارائه نتایج پژوهش‌های میدانی تیم باستان‌شناسی دانشگاه تهران در سیرجان

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۷:۵۰ کد : ۷۷۳۸ اخبار
تعداد بازدید:۶۲۴
پژوهشگر دانشگاه تهران نتایج پژوهش‌های میدانی تیم باستان‌شناسی دانشگاه در سیرجان را در نشست تخصصی «سیرجان از منظر بررسی‌های باستان‌شناسی» ارائه داد.
ارائه نتایج پژوهش‌های میدانی تیم باستان‌شناسی دانشگاه تهران در سیرجان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، نشست تخصصی «سیرجان از منظر بررسی‌های باستان‌شناسی» با حضور مسئولان فرهنگی شهر سیرجان، به ریاست دکتر ابوذر خواجویی و سخنرانی زینب افضلی، دانشجوی دکتری باستان‌شناسی دوران اسلامی دانشگاه تهران، هشتم اسفند ۱۳۹۷ برگزار شد.
زینب افضلی که مسئولیت بررسی و شناسایی شهر باستانی سیرجان را زیر نظر دکتر حسن کریمیان، استاد باستان‌شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران بر عهده دارد، به ارائه نتایج پژوهش‌های میدانی تیم باستان‌شناسی دانشگاه تهران در این شهر باستانی پرداخت.
تحقیقات علمی این گروه که با مجوز سازمان میراث فرهنگی کشور و حمایت مالی شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان انجام یافته، توانسته است تحولات تاریخی شهر سیرجان را از شکل‌یابی تا عصر حاضر مشخص و حریم بافت تاریخی و اولویت‌های حفاظتی آن را ارائه کند.

 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.