انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تهران و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۷ کد : ۷۶۹۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۸۵
تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این تفاهم‌نامه با هدف بهره‌گیری متقابل از منابع اطلاعاتی، ظرفیت‌ها و فرصت‌های پژوهشی، مطالعاتی و تخصصی طرفین، بین دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و دکتر اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به امضا رسید.
استفاده از توانایی‌های علمی - پژوهشی طرفین به‌منظور برگزاری و اجرای دوره‌های تحقیقاتی، اجرای طر‌ح‌های تحقیقاتی مشترک و ایجاد فرصت مطالعاتی؛ برگزاری نمایشگاه، همایش‌ها و دوره‌های آموزشی تخصصی کوتاه مدت، تبادل منابع چاپی، تصاویر رقومی نسخ خطی، اسناد و منابع کتابخانه‌ای، اصطلاح نامه‌ها و مستندات و معرفی آثار جهت ثبت در حافظه جهانی را می‌توان از جمله همکاری‌های مشترک بین طرفین برشمرد.

در پایان این نشست، رئیس دانشگاه تهران به همراه معاون پژوهشی و رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، از بخش‌های تالار اسلام‌شناسی، ایران‌شناسی و موزه نوشت‌افزار سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بازدید به‌عمل آورد.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.