قهرمانی دانشگاه تهران در نیم‌فصل اول مسابقات لیگ شطرنج دانشگاه‌های منطقه یک ورزش کشور

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۸ کد : ۷۶۹۴ اخبار
تعداد بازدید:۷۴۳
دانشگاه تهران در پایان نیم فصل اول مسابقات لیگ شطرنج دانشگاه‌های منطقه یک ورزش کشور در بخش دختران مقام نخست را از آن خود کرد.
قهرمانی دانشگاه تهران در نیم‌فصل اول مسابقات لیگ شطرنج دانشگاه‌های منطقه یک ورزش کشور

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، نیم‌فصل اول نخستین دوره مسابقات لیگ شطرنج دانشگاه‌های منطقه یک ورزش کشور با قهرمانی دانشگاه تهران (در بخش دختران) و دانشگاه صنعتی شریف (در بخش پسران) خاتمه یافت.
در این دوره از رقابت‌ها، ۸ تیم در بخش دختران و ۸ تیم در بخش پسران به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف به روش دوره‌ای با هم به رقابت می‌پردازند که در سه ماده «استاندارد، رپید و برق‌آسا» برنامه‌ریزی شده است و با هماهنگی انجام‌شده با فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران، نتایج هر سه جدول، برای ارزیابی و محاسبه درجه بین‌المللی به فدراسیون بین‌المللی شطرنج، ارسال خواهد شد.
تیم‌های حاضر در بخش دختران را دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه خواجه نصیر، دانشگاه شهید رجایی و دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد غرب تشکیل می‌دهند.
تیم‌های حاضر در بخش پسران نیز شامل دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه صنعتی شریف (الف)، دانشگاه خواجه نصیر، دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد غرب و دانشگاه صنعتی شریف (ب) هستند.
همچنین، داوران بین‌المللی از فدراسیون شطرنج، برای قضاوت دیدارها دعوت شده‌اند و رقابت‌ها روزهای پنجشنبه ۹، ۱۶ و ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.

در پایان نیم فصل اول رده‌بندی تیم‌های برتر بخش دختران به ترتیب دانشگاه تهران: ۱۲.۵ امتیاز، دانشگاه خوارزمی: ۹.۵ امتیاز و دانشگاه صنعتی شریف: ۹ امتیاز بودند.

همچنین رده‌بندی تیم‌های برتر بخش پسران به ترتیب دانشگاه صنعتی شریف: ۱۵ امتیاز، دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد تهران غرب: ۱۳.۵ امتیاز و دانشگاه صنعتی امیرکبیر: ۹ امتیاز بودند.
در پایان نیم‌فصل رقابت‌ها، تیم‌های شرکت‌کننده مجاز به تعویض سه بازیکن بدون تغییر در میز آن‌ها خواهند بود.
گفتنی است، اولین دوره مسابقات لیگ شطرنج دانشگاه‌های سطح استان تهران از ۲۵ بهمن ۱۳۹۷، آغاز شده و این مسابقات، ۲۳ اسفند ۱۳۹۷، با برگزاری مسابقات رپید و برگزاری مراسم اختتامیه به اتمام خواهد رسید.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.