نشست سالانه رئیس دانشگاه تهران با مدیران مراکز و مؤسسات پژوهشی دانشگاه

۰۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۱ کد : ۷۶۸۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۷۲
نشست سالانه رئیس دانشگاه تهران با مدیران مراکز و مؤسسات پژوهشی دانشگاه، ۱ اسفند ۱۳۹۷، در سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد.
نشست سالانه رئیس دانشگاه تهران با مدیران مراکز و مؤسسات پژوهشی دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از معاونت پژوهشی، در این نشست دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه ضمن بیان سیاست‌های دانشگاه در ارتباط با مراکز و مؤسسات پژوهشی به نقش و جایگاه اثرگذار آنها پرداخته و آسیب‌های پیش رو را برشمرد.
به گفته رئیس دانشگاه تهران پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است و مدیران مراکز و مؤسسات پژوهشی دانشگاه باید ضمن ارتباط مستمر با صنعت و جامعه، مسائل و مشکلات آنها را درک و در مسیر ارائه راه حل برای آنها گام بردارند.
دکتر نیلی احمدآبادی همچنین از حوزه پژوهشی دانشگاه خواست سازوکار ارزیابی مستمر مراکز و مؤسسات پژوهشی را طراحی و اجرا نمایند.
همچنین دکتر محمد رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه ضمن تشکر از تلاش‌های مؤثر مدیران مراکز و مؤسسات پژوهشی، به ظرفیت‌های مؤسسات نوع سوم دانشگاه اشاره و توسعه آنها را از اولویت‌های حوزه پژوهشی دانست.
در ادامه دکتر سیروس زمانی، استاد دانشکده مهندسی متالورژی پردیس دانشکده‌های فنی نیز ضمن معرفی فعالیت‌های اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه(AUAP) ، به ریاست دو ساله دانشگاه تهران (۲۰۱۸-۲۰۲۰) در این اتحادیه اشاره و فرصت‌های همکاری مشترک مراکز و مؤسسات پژوهشی با این اتحادیه را بیان کرد.
گفتنی است در این نشست، درباره مسائلی از قبیل ایجاد شبکه مؤسسات پژوهشی دانشگاه‌های عضو AUAP؛ برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و تبادل استاد و دانشجو؛ ارتباط مستمر با رویکرد نهاد سازی و فعالیت‌های بلند مدت؛ استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های عضو اتحادیه در پروژه‌های بین‌المللی؛ توجه به حوزه علوم انسانی و اجتماعی در ارتباط با اتحادیه؛ توسعه همکاری‌های بین‌المللی از طریق مشارکت دانشگاه‌های خارجی عضو اتحادیه با مراکز و مؤسسات پژوهشی دانشگاه و... بحث و تبادل نظر شد.
در پایان پس از ارائه گزارش فعالیت‌های انجام‌شده در دبیرخانه مراکز و مؤسسات پژوهشی، اصول و ضوابط کلی حاکم بر مدیریت واحدهای پژوهشی دانشگاه تهران مطرح و اعضا دیدگاه‌های خود را ارائه کردند.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.