برگزاری نشست بین‌المللی رژیم حقوقی دریای خزر

۰۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۸ کد : ۷۶۷۳ اخبار
تعداد بازدید:۶۷۳
سمینار بین‌المللی رژیم حقوقی دریای خزر در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد.
برگزاری نشست بین‌المللی رژیم حقوقی دریای خزر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از دانشکده حقوق و علوم سیاسی، سمینار بین‌المللی «رژیم حقوقی دریای خزر» با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و انجمن علمی ایرانی مطالعات منطقه‌ای، ۵ اسفند ۱۳۹۷، با حضور دکتر سرگئی میخی‌یف، مدیر مؤسسه همکاری‌های خزر (فدراسیون روسیه)، دکتر محیط صدیق نظراف، مدیر مؤسسه مطالعات جدید در دانشگاه ملی اوراسیا (جمهوری قزاقستان)، دکتر زرتشت علیزاده، مدیر دانشکده روزنامه‌نگاری (جمهوری آذربایجان) و دکتر گلی یولداشوا، استاد گروه تاریخ معاصر در مؤسسه تاریخ آکادمی علوم (جمهوری ازبکستان)، در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد.
در ابتدای سمینار، دکتر الهه کولایی، مدیر مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی، تحولات رخ‌داده پیرامون توافق‌نامه آکتائو و رژیم حقوقی دریای خزر را مرور کرد. سپس، دکتر شیوا علیزاده، معاون مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی گزارشی از سه نشست پیشین مرکز که با عنوان «سلسله نشست‌های کندوکاو رژیم حقوقی دریای خزر» در سال جاری برگزار شده بود را ارائه کرد.
در ادامه نشست، سخنرانی تصویری دکتر سرگئی میخی‌یف مدیر مؤسسه همکاری‌های خزر با موضوع "چشم‌انداز روسی رژیم حقوقی دریای خزر" پخش شد و دکتر محیط صدیق نظراف مدیر مؤسسه مطالعات جدید در دانشگاه ملی اوراسیا با تاکید بر شروع دوره‌ای نوین در تاریخ دریای خزر، فرصت‌های این توافقنامه برای قزاقستان و ابعاد و زمینه‌ها و دستاوردهای آن را واکاوی کرد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.