پیش‌رویداد اولین استارتاپ‌ویکند سلامت روان الکترونیک ویژه دانشجویان دانشگاه‌های منطقه یک برگزار شد

۲۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۴ کد : ۷۵۹۸ اخبار
تعداد بازدید:۵۷۰
پیش رویداد اولین استارتاپ‌ویکند سلامت روان الکترونیک ویژه دانشجویان دانشگاه‌های منطقه یک استان تهران و استان البرز، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از معاونت دانشجویی، این پیش رویداد با هدف آماده سازی شرکت کنندگان برای حضور در رویداد اصلی و آشنایی با مشکلات شایع حوزه سلامت روان و مفاهیم اساسی در استارتاپ ویکند در جهت خلق ایده‌های نو و کارآفرین، برگزار شد.
حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران در این رابطه اظهار داشت: «برگزاری این پیش رویداد فرصت مناسبی برای شرکت کنندگان است که پس از شناخت و آگاهی از مسائل و مشکلات اصلی در حوزه سلامت روان بتوانند به ایده‌پردازی برای حل این مشکلات با به‌کارگیری فناوری نوین در بستر خدمات الکترونیک بپردازند».
این پیش‌رویداد در قالب سه کارگاه آموزشی و یک پنل تخصصی برگزار شد، در کارگاه اول دکتر حسام سردارلو، تسهیل‌گر رویداد، اصطلاحات متداول کارآفرینی را برای شرکت کنندگان شفاف سازی کرد و در ادامه مهندس کاوه یزدی فرد، استراتژیست نوآوری کسب و کار، پیرامون اکوسیستم کارآفرینی ایران با تاکید بر این مطلب که کارآفرین در وهله اول باید توانایی درک و شناخت مشکلات افراد جامعه را داشته باشد تا بتواند راه حل نو و خلاقانه‌ای ارائه دهد مباحثی را ارائه کرد.
در بخش پنل تخصصی که با حضور دکتر احمد حاجبی، مدیر کل دفتر سلامت روانی اجتماعی وزارت بهداشت، دکتر حبیب‌اله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کل کشور، دکتر حمید یعقوبی، عضو هیأت علمی دانشگاه شاهد، مهدی قطبی، بنیانگذار سیمیاروم، بابک رحیمی، نماینده ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمند‌سازی فناوری ریاست جمهوری و دکتر آیدین پرنیا، مدیر عامل شرکت اوسن، برگزارشد، اهم مشکلات حوزه سلامت روان و چگونگی ایده‌پردازی و ارائه راه‌کارهای نوین در جهت بکارگیری خدمات الکترونیک در حوزه سلامت روان برای شرکت کنندگان تشریح و در انتها نیز، نحوه خلق ایده توسط دکتر کتایون سپهری، مدیر عامل شتاب‌دهنده منش آموزش داده شد و برخی از شرکت کنندگان به ارائه آزمایشی ایده‌های خود پرداختند.
اولین رویداد استارتاپ ویکندسلامت روان الکترونیک ویژه دانشجویان دانشگاه‌های منطقه یک ۱ تا ۳ اسفند ۱۳۹۷ در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.