برگزاری شصت و سومین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور

۲۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۳ کد : ۷۵۶۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۷
شصت و سومین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور به میزبانی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، شصت و سومین نشست معاونین دانشگاه‌های سراسر کشور به‌میزبانی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، با حضور دکتر مجتبی صدیقی، معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور و دکتر سیدحسین گلدانساز، رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و برخی از مسئولان برگزار شد.
رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به‌عنوان میزبان این نشست، ضمن ابراز خرسندی از حضور معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور در کهن‌ترین مرکز آموزش عالی کشاورزی و منابع طبیعی، گزارشی از تاریخچه، آمار و فعالیت‌های پردیس ارائه کرد.
دکتر گلدانساز با اشاره به رشته‌های کشاورزی و منابع طبیعی که به لحاظ تحقیقاتی و عملیاتی نیاز هست در مزرعه و آزمایشگاه‌ها صورت پذیرد گفت: «در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، علیرغم درگیری دانشجویان با کارهای بیولوژیک ازجمله کشت گیاه در مزرعه و آزمایشگاه، جمع‌آوری نمونه‌های گیاهی، شناسایی و جمع‌آوری حشرات، کار در ایستگاه دامپروری و باغ سیب و همچنین لزوم مراجعات دانشجویان به طبیعت و جنگل، سعی و تلاش بر این است که بسترهای مناسب برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی دانشجویان فراهم شود تا سنوات تحصیلی دانشجویان بیشتر نشود».
در ادامه جلسه، دکتر صدیقی، معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور هم در سخنانی، میزان تحرک، موفقیت و جهش علمی را در چهلمین سال پس از انقلاب اسلامی بسیار چشمگیر دانست و گفت: «افزایش جمعیت آموزش عالی و دسترسی آموزش عالی برای جوانان از دستاوردهای پر افتخار انقلاب است که امروز باعث شده است ورود به آموزش عالی یک رؤیا نباشد و هر جوان ایرانی که تمایل داشته باشد بتواند به سهولت وارد مجموعه آموزش عالی بشود و از این فرصت استفاده کند».
در ادامه این نشست کارگاه‌های آموزشی مدیریت و برنامه‌ریزی بودجه برگزار و در حاشیه این نشست با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور از بخش‌های حوزه دانشجویی و فرهنگی بازدید شد.

برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.