در جدیدترین ارزیابی وبومتریکس

دانشگاه تهران همچنان برترین دانشگاه ایران است

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۰ کد : ۷۵۶۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۴۰
دانشگاه تهران از نظر حضور پررنگ در وب، رتبه اول را در میان ۱۰ دانشگاه برتر ایران به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، سایت «وبومتریکس» در ژانویه ۲۰۱۹ لیست دانشگاه‌های برتر ایران از نظر نقش پژوهشی و آموزشی این دانشگاه‌ها در وب‌سایتشان را مورد ارزیابی و تحلیل قرار داد.
این نظام وب‌سنجی دانشگاهی، وب‌سایت دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را بر اساس چهار شاخص مشخص کرده است که شاخص نخست آنها تعداد صفحات وب دانشگاه در گوگل است که این مورد ۵ درصد را به خود اختصاص داده است و مورد بعدی، تعداد لینک‌های برقرار شده از سایر سایت‌ها به سایت دانشگاه است که این مورد ۵۰ درصد را به خود اختصاص داده است. تعداد استنادات از نویسندگان برتر بر اساس گوگل اسکولار دیگر معیار ارزیابی است که ۱۰ درصد از کل امتیازات را به خود اختصاص می‌دهد. آخرین معیار، تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرار گرفته در بین ۱۰ درصد مقالات پر استناد موضوع مربوطه در رتبه‌بندی سایمگو با ۳۵ درصد است.
در این میان ۱۰ دانشگاه برتر ایران از نظر حضور پررنگ در وب به ترتیب: دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه فردوسی و دانشگاه شهید بهشتی هستند.


نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های ایران از نظر رتبه‌بندی کشوری، رتبه‌بندی خاورمیانه و رتبه جهانی


( ۸ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.