بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پردیس البرز

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۷ کد : ۷۵۵۹ اخبار
تعداد بازدید:۷۷۹
مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پردیس البرز دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به همت پردیس البرز و مشارکت ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، مسئول نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، مدیرکل امور شاهد و ایثارگر و مدیرکل حراست دانشگاه، سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، در پردیس البرز دانشگاه تهران برگزار شد.
در این مراسم، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و رئیس ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانشگاه تهران، ضمن تبریک این ایام، گفت: «اگر بخواهیم منصفانه راجع به انقلاب و این چهار دهه‌ای که نظام جمهوری اسلامی در مصدر امور بوده، قضاوت کنیم؛ می‌بینیم که جامعه ما توفیقات زیادی را به دست آورده است، اما متأسفانه گاهی به خاطر درگیری‌های سیاسی‌ای و جناح‌بندی‌هایی که داریم، چنان سیاه‌نمایی می‌کنیم که گویی هیچ اتفاق مثبتی نیفتاده و هر آنچه رخ‌داده همه سیاه و باطل بوده است».
وی افزود: «در واقعیت این‌گونه نیست؛ نگاهی به حوزه آموزش عالی قبل و بعد از انقلاب گویای دستاوردهای نظام است. خود دانشگاه تهران حدود ۸۴ سال عمر دارد؛ تقریباً ۴۰ سال در رژیم پهلوی و چهل سال در نظام جمهوری اسلامی؛ واقعاً اتفاقات آموزش عالی کشور پس از انقلاب قابل قیاس با پیش از آن نیست. از گسترش رشته‌ها و مقاطع گرفته تا دانشجویان و اعضای هیأت علمی هیچ‌کدام قابل قیاس با گذشته نیست».
پیش از سخنان دکتر مجید سرسنگی، دکتر یونس نوربخش، رئیس پردیس البرز دانشگاه تهران، طی سخنانی با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از فعالیت‌های این پردیس در ایام دهه فجر سخن گفت و از رونمایی نرم‌افزار این پردیس به این مناسبت خبر داد.
در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محمدمهدی کرمی، مسئول نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری، در دانشگاه تهران، به سخنرانی پرداخت و گفت: «شاکریم که دیروز راه‌پیمایی چنان برگزار شد که زبان یاوه‌گویان را بست و جنگ روانی‌ای که به پا کرده بودند را به پایان رساند. همه دیدند که انقلاب در ۴۰ سالگی نه تنها طرفدارانش را از دست نداده است، بلکه با شکوه‌تر و با انگیزه بیشتر به پیش می‌رود».
در این مراسم، همچنین دکتر رحمت‌الله الهیاری، مدیرکل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران، به سخنرانی پرداخت. همچنین از زهرا غفاری، دانشجوی نمونه شاهد در مقطع دکتری فقه و حقوق اسلامی، تقدیر و از نرم‌افزار پردیس البرز رونمایی شد.

برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.