دیدار رئیس دانشگاه تهران با خانواده معظم شهید فتح‌الله ژیان پناه

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۰ کد : ۷۴۷۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۱۷
رئیس دانشگاه تهران با خانواده معظم شهید فتح‌الله ژیان پناه دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از اداره کل امور شاهد و ایثارگر، به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با هدف ادای احترام به مقام والای شهیدان و تکریم خانواده معظم آنها، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران با همراهی هیأت رئیسه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، رئیس دانشکده علوم اجتماعی و مدیرکل امور شاهد و ایثارگر، ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، با خانواده شهید فتح‌الله ژیان پناه دیدار کرد.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، ضمن تجلیل از این خانواده معظم، شهدای دانشگاه را به عنوان افتخارات بی بدیل دانشگاه معرفی کرد. همچنین دکتر صداقت، همسر معظم شهید ضمن بیان خاطراتی از شهید ژیان پناه، از حضور مسئولان دانشگاه در منزل شهید تشکر و قدردانی کرد.
شهید فتح‌الله ژیان پناه متولد سال ۱۳۳۵ و دانشجوی رشته جامعه‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران بود که در شهریور ۱۳۵۹ پس از گذراندن یک ماه آموزش نظامی راهی جبهه شد و در یکم آبان ۱۳۵۹ بر اثر اصابت ترکش خمپاره در غرب منطقه سر پل ذهاب به فیض شهادت نائل آمد. پدر این شهید نیز حدود دو سال و نیم بعد در فروردین ۱۳۶۲ در منطقه فکه آسمانی شد و به فرزند شهیدش پیوست.

در بخشی از وصیت‌نامه شهید فتح اله ژیان پناه آمده است: «سعی کنید با یاد خدا و بنام خدا و در راه خدا زندگی کنید و فراموش نکنید دنیا به آخر می‌رسد. به دنیا دل نبندید و خود را مهیای سفر آخرت کنید. فراموش نکنید امام زمان (عج) شما حضرت مهدی است. لحظه‌ای از دعا برای سلامتی و ظهور ایشان غفلت نکنید سعی کنید حقوق خود را در قبال پدر و مادر به جا آورید و قرآن زیاد بخوانید و غیبت کمتر بکنید و زیاد به دنیا اعتماد نکنید و بدانید بایستی روزی در صحرای محشر بایستید».


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.