برگزاری جلسه شورای عالی موزه‌های دانشگاه تهران

۰۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۹ کد : ۷۴۲۶ اخبار
تعداد بازدید:۷۴۸
جلسه شورای عالی موزه‌های دانشگاه تهران با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، ۸ بهمن ۱۳۹۷ برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، جلسه شورای عالی موزه‌های دانشگاه تهران با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و رئیس شورای عالی موزه‌ها در مجموعه فرهنگی تاریخی باغ‌موزه نگارستان برگزار شد.
در این جلسه دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران ضمن تاکید بر اهمیت موضوع موزه‌ها در دانشگاه گفت: «امروزه موزه‌های دانشگاهی جایگاهی مهم در توسعه علم و ترویج فرهنگ آن، خصوصاً در بین نسل جوان پیدا کرده‌اند».
رئیس شورای عالی موزه‌های دانشگاه تهران رویکرد این دانشگاه را در حمایت از موزه‌های دانشگاه مثبت ارزیابی کرد و افزود: «خوشبختانه در دانشگاه تهران چندین موزه وجود دارد و زمینه ایجاد چند موزه تخصصی دیگر هم هست. امیدواریم شورای عالی موزه‌ها بتواند در راستای ساماندهی موزه‌ها و ایجاد زمینه افزایش مخاطبان آن‌ها گام‌های موثرتری را بردارد».
در ادامه جلسه، از سوی اعضای شورا مقرر شد معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و سایر بخش‌های مربوط به دانشگاه، نسبت به پیگیری مصوبات جلسه و فراهم‌کردن زمینه راه‌اندازی مجدد موزه باستان‌شناسی تا شهریور ۱۳۹۸ اقدامات لازم را به انجام رساند.
در جلسه شورای عالی موزه‌های دانشگاه، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و دبیر شورای عالی موزه‌ها، دکتر محمد رحیمیان، معاون پژوهشی، دکتر علی مقاری، معاون برنامه‌ریزی، دکتر وحید نیکنام رئیس پردیس علوم، دکتر رسول جعفریان رئیس کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه تهران، مهندس کارگر، مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، دکتر سید احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران و سایر اعضای این شورا حضور داشتند.
همچنین در این جلسه موضوع ارتقاء موزه باستان‌شناسی مؤسسه باستان‌شناسی دانشگاه تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دکتر مصطفی ده پهلوان، رئیس مؤسسه باستان‌شناسی دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود این مؤسسه و به‌ویژه موزه آن، پیشنهاداتی را برای حل مشکلات موجود و راه‌اندازی مجدد این موزه مطرح کرد.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.