دانشگاه تهران و دانشگاه سوریه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۰۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۷ کد : ۷۴۰۹ اخبار
تعداد بازدید:۸۶۵
دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران با دانشگاه دمشق یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت بین‌الملل، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، در دیدار با هیأت عالی‌رتبه دانشگاهی و وزارت آموزش عالی دمشق به سرپرستی دکتر محمدماهر قباقیبی، رئیس دانشگاه دمشق، ۸ بهمن ۱۳۹۷، یادداشت تفاهم همکاری امضا کرد.

در این دیدار که جمعی از مسئولان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران نیز حضور داشتند، دو طرف آمادگی خود را در زمینه تبادل دانشجو و استاد، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، آموزش زبان فارسی، همکاری با شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری، حوزه‌های تخصصی مرتبط با پردیس‌های فنی، کشاورزی و منابع طبیعی، زبان و ادبیات عربی، پردیس هنرهای زیبا، دوره‌های مشترک و سایر زمینه‌های علمی اعلام کردند.

همچنین با توجه به اهمیت دانشگاه دمشق با داشتن بیش از ۲۷۰ هزار دانشجو و صدسال قدمت، و جایگاه علمی دانشگاه تهران طرفین تأکید کردند که دانشگاه تهران و دانشگاه دمشق ظرفیت‌های زیادی برای همکاری مشترک دارند و با توجه به دوستی بین دو کشور، همکاری‌های دانشگاهی توسعه بیشتری پیدا کند و روابطی که به علل شرایط خاص سوریه موقتاً روند کاهشی داشت مجدداً افزایش یابد.

در این جلسه دکتر محمدباقر قهرمانی معاون بین‌الملل دانشگاه تهران، دکتر نکوفر، مدیر روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ دکتر عزیزی، عضو هیأت علمی پردیس هنرهای زیبا؛ دکتر مشیرزاده، مشاور بین‌الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی؛ دکتر آخوندزاده، مدیرکل دانشجویان غیرایرانی؛ اسکندری، مدیرکل برنامه‌ریزی و همکاری‌های بین‌المللی، دکتر آذر شب، عضو هیأت علمی گروه آموزشی زبان و ادبیات عربی؛ دکتر زمانی، رئیس امور دفتر ریاست و مشاور بین‌الملل پردیس فنی؛ دکتر نبی زاده، از مسئولان شورای انقلاب فرهنگی؛ حضور داشتند.

هیأت سوری همچنین در بازدید از دانشگاه تهران از کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه بازدید و با فعالیت‌های آن از نزدیک آشنا شدند.

سپس این هیأت به مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران رفت و با دکتر موسوی موحدی، رئیس مرکز و سایر استادان دیدار و گفت‌وگو کرده و از آزمایشگاه‌های تخصصی بازدید کرد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.