معاونان اداری و مالی واحدهای دانشگاه تهران در نشست آموزشی دانشگاه سبز شرکت کردند

۰۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۵ کد : ۷۳۹۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۲۴
نشست آموزشی با عنوان «دانشگاه سبز» ویژه معاونان اداری و مالی واحدهای دانشگاه تهران به همت مرکز آموزش‌های ضمن خدمت دانشگاه تهران و با همکاری پردیس کشاورزی و منابع طبیعی ،۳ بهمن ۱۳۹۷، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، در ابتدای این نشست، دکتر طلایی، معاون اداری و مالی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی؛ و دکتر علی بزرگی امیری، رئیس مرکز آموزش‌های ضمن خدمت، هدف از برگزاری این دوره یک‌روزه را توانمندسازی و افزایش نگرش و دانش مدیریتی و استفاده از نظرات مشورتی مدیران برشمردند.
دکتر بزرگی مأموریت اصلی مرکز آموزش‌های ضمن خدمت را در مرحله نخست، آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان دانشگاه عنوان کرد که با توجه به گذشت زمان این مأموریت در حال تحول و تکامل است. وی با اشاره به مصوبه‌های هیأت‌رئیسه دانشگاه در خصوص آئین‌نامه افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت علمی و مدیران دانشگاه تهران افزود: «در حال حاضر، اجرای دوره‌های آموزشی و توانمندسازی کارکنان غیر هیأت علمی (اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی و خدماتی)، کارکنان هیأت علمی و مدیران دانشگاه بر عهده این مرکز قرار دارد».
رئیس مرکز آموزش‌های ضمن خدمت در ادامه، گزارشی از اقدامات این مرکز در راستای یکی از راهبردهای برنامه سوم توسعه دانشگاه با عنوان «حفظ محیط زیست و حرکت به سوی دانشگاه سبز» ارائه کرد.
برگزاری دوره اصلاح الگوی مصرف، دوره مبانی محیط زیست و دانشگاه سبز برای عموم کارکنان، دوره آزمایشگاه سبز ویژه کارشناسان آزمایشگاه‌ها، دوره اصول باغبانی و دوره آداب پذیرایی و تشریفات ویژه نیروهای خدماتی برخی از اهم این فعالیت‌ها بودند.
در ادامه برنامه، دکتر غلامرضا هروی، دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه تهران؛ دکتر مهدی خان‌سفید، عضو شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه تهران و دبیر کمیته فرهنگی و آموزشی این شورا؛ دکتر بنفشه زهرایی، مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره‌وری آب و آبفا؛ مشاور منابع آب سازمان غذا و دارو ملل متحد و دبیر کارگروه مدیریت ملی مبارزه با کم آبی؛ مهندس مصطفی منفرد، مدیر کارگروه انرژی و مدیریت سبز وزارت عتف؛ دکتر یزدانی، معاونت اداری و مالی دانشگاه تهران؛ دکتر محمد فاضلی، مشاور وزیر نیرو در امور برنامه‌ریزی راهبردی و توسعه پایدار و رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی؛ دکتر سید حسین گلدانساز، رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به ارائه مطالب پرداختند.
در پایان، حاضران در جلسه به طرح سوالات خود و همچنین ارائه نظرات، بیان تجربیات و پیشنهادهای خود در خصوص مدیریت سبز دانشگاه پرداختند.

برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.