کتاب پیمانه و دانه در دانشگاه تهران رونمایی شد

۱۶ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۶ کد : ۷۱۸۱ اخبار
تعداد بازدید:۹۵۴
مراسم رونمایی از کتاب «پیمانه و دانه، شرح همه داستان‌های مثنوی معنوی به نثر روان امروزی» در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، مراسم رونمایی از کتاب «پیمانه و دانه، شرح همه داستان‌های مثنوی معنوی به نثر روان امروزی» اثر دکتر مهدی سیاح‌زاده با حضور استادان زبان و ادبیات فارسی، هنرمندان، ناشران، جمع کثیری از علاقه‌مندان و با حمایت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران، ۱۳ دی ۱۳۹۷، در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.
در این مراسم که مدیر نشر، ویراستار و تصویرگر کتاب نیز حضور داشتند، دکتر مهدی سیاح‌زاده، نویسنده کتاب، در پیام تصویری توضیحات مبسوطی در خصوص کتاب و مصداق پیمانه و دانه در «مثنوی معنوی»، زبان استفاده شده در کتاب و نقش قصه در انتقال معانی والای معرفت انسانی در کلام مولانا ارائه کرد.
همچنین در این مراسم دکتر علیقلی محمودی بختیاری، استاد برجسته دانشگاه تهران، با شرح و قرائت برخی ابیات و داستان‌های مثنوی، از نگاه متفاوتی این اثر برجسته مولانا را معرفی و لایه‌های پنهان داستان‌های مثنوی را مورد توجه قرار داد.

برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.