عقد چهار توافق‌نامه با دانشگاه تهران در غرفه برتر نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

۱۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۲ کد : ۷۱۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۶۰۳
دانشگاه تهران در ایام برپایی نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار چهار توافق‌نامه تخصیص یارانه تجاری‌سازی فناوری به طرح‌های دانشگاهی را منعقد کرد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت پژوهشی، ضمن انعقاد چهار توافق‌نامه در ایام نمایشگاه، در آیین اختتامیه نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، که ۶ دی ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، دانشگاه تهران در بین ۱۹۹ غرفه دانشگاهی و غیردانشگاهی به‌عنوان غرفه برتر معرفی شد.
در این نمایشگاه دانشگاه تهران با حضور فعال و مؤثر خود و با هدف ارائه بیش از ۸۶ دستاورد پژوهشی و فناوری جدید و با تکیه بر توانمندی‌های استادان، دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه، موفق به کسب برتر شد.
همچنین دانشگاه تهران در ایام نمایشگاه، چهار توافق‌نامه تخصیص یارانه تجاری‌سازی فناوری به طرح‌های دانشگاهی به مبلغ ۱۴,۲۰۰ میلیون ریال منعقد کرد.
این توافق‌نامه‌ها در پی اعلام دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت عتف، مبنی بر حمایت از فروش طرح‌ها و محصول‌های فناورانه و سرمایه‌گذاری در این حوزه در قالب یارانه تجاری‌سازی فناوری بر اساس شاخص‌های مربوطه تا سقف ۲,۵۰۰ میلیون ریال منعقد شد.
فهرست قراردادهای منعقده به شرح زیر است:
۱ - سامانه هوشمند مدیریت زمان و هزینه در پروژه‌های ساخت با استفاده از مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BLM) مفاهیم ناب (Lean)، شبیه‌ساز گستر پیشامد (DES) به مبلغ ۷,۰۰۰ میلیون ریال مربوط به دکتر حسین تقدس، عضو هیأت علمی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران.
۲- دستگاه تشخیص نوع فاز در سیستم‌های الکتریکی سه فاز و رله حفاظتی جریان زیاد به مبلغ قرارداد ۵,۰۰۰ میلیون ریال مربوط به دکتر مهدی داورپناه، عضو هیات علمی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران.
۳- دستگاه لیزر قابل تنظیم fcdl با پایداری بالا به مبلغ ۱,۳۰۰ میلیون ریال مربوط به دکتر فرخ سررشته‌داری، عضو هیأت علمی پردیس علوم دانشگاه تهران.
۴- دستگاه هموژنایزر ۲۵۰۰ وات برای عصار‌ه گیری به‌مبلغ ۹۰۰ میلیون ریال مربوط به دکتر محمد ابونجمی، عضو هیأت علمی پردیس ابوریحان.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.