انتخاب استاد دانشگاه تهران به عنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

۱۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۸:۲۸ کد : ۷۱۶۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۶۳
دکتر سعیدرضا عاملی، استاد ارتباطات دانشگاه تهران، با رای اعضای شورا به عنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شد.
انتخاب استاد دانشگاه تهران به عنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۱۱ دی ۱۳۹۷ خود به اتفاق آرا دکتر سعیدرضا عاملی، استاد ارتباطات دانشگاه تهران، را به عنوان دبیر این شورا انتخاب کردند.

دکتر عاملی، موسس و رئیس دانشکده مطالعات جهان و عضو وابسته گروه مطالعات آمریکای این دانشکده، استاد گروه ارتباطات دانشکده علوم اجتماعی، رئیس انجمن ایرانی مطالعات جهان، رئیس مرکز پژوهشی سیاست‌های فضای مجازی و رئیس کرسی یونسکو در فرهنگ و فضای مجازی: دوفضایی شدن جهان است.

جایزه اندیشمندان برتر علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان (۱۳۹۱)، پژوهشگر نمونه (۱۳۸۸) و برجسته طرح‌های کاربردی (۱۳۹۰) دانشگاه تهران، رتبه اول پژوهش فرهنگی سال در حوزه ارتباطات فرهنگی و بین‌المللی (۱۳۹۰)، مؤلف برتر بین‌المللی دانشگاه تهران در بخش کتاب (۱۳۹۲)، پژوهشگر نمونه دانشگاه تهران (۱۳۹۲)، برگزیده چهاردهمین جشنواره پژوهش فرهنگی سال در بخش کتاب (۱۳۹۴)، دریافت نشان ویژه برگزیدگان حوزه مسئولیت اجتماعی، دانشگاه تهران (۱۳۹۵) و … برخی از جوایز علمی این استاد است.

دکتر عاملی همچنین معاونت برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، عضویت حقیقی شورای عالی فضای مجازی، عضویت شورای راهبردی فناوری اطلاعات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس کمیسیون تخصصی علوم اجتماعی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و... را در سوابق خود دارد.

این استاد دانشگاه تهران در زمینه علمی نیز علاوه بر ده‌ها مقاله، کتاب‌های ارزشمندی را به رشته تحریر در آورده است که بسیاری از این آثار منبع و مرجع مطالعات ارتباطات، فضای مجازی، مطالعات فرهنگی، آمریکاشناسی و غیره است. از جمله این آثار می‌توان به مطالعات جهانی‌شدن: دوفضایی‌شدن‌ها و دوجهانی‌شدن‌ها؛ اینترنت و دوفضایی‌شدن علوم؛ الگوی حکمرانی دوفضایی؛ روابط عمومی دوفضایی؛ میراث تمدنی ایران: از ایران باستان تا ایران انقلاب اسلامی؛ مطالعات انتقادی استعمار مجازی آمریکا؛ قدرت نرم و امپراطور‌های مجازی؛ خانواده مسلمان و فضای مجازی؛ فلسفه فضای مجازی؛ پژوهش مجازی؛ روابط عمومی مجازی؛ متن مجازی؛ زمان مجازی و... اشاره کرد.

اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران این انتخاب شایسته را به جامعه علمی و فرهنگی کشور تبریک گفته، برای این استاد و اندیشمند برجسته در خدمت به حوزه علم و فرهنگ کشور عزیزمان آرزوی توفیق روزافزون دارد.


( ۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.