رونمایی از کتاب روسیه و غرب‌انگاری در دانشگاه تهران

۱۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۹ کد : ۷۱۵۳ اخبار
تعداد بازدید:۶۸۸
نشست نقد و بررسی کتاب«روسیه و غرب‌انگاری» در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار شد.
رونمایی از کتاب روسیه و غرب‌انگاری در دانشگاه تهران

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از دانشکده مطالعات جهان، طی نشستی که ۹ دی ۱۳۹۷، در این دانشکده برگزار شد، کتاب «روسیه و غرب‌انگاری» به تألیف دکتر ژند شکیبی، دانشیار دانشگاه دولتی نیویورک و با حضور سه سخنران و ناشر اثر معرفی و نقد شد.
در این نشست دکتر کاظم سجادپور، استاد دانشکده روابط بین‌الملل و رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، دکتر جهانگیر کرمی، دانشیار روابط بین‌الملل و مدیرگروه مطالعات روسیه دانشکده مطالعات جهان، دکتر نوید نکویی از دانشگاه ال.اس.ای. لندن مترجم این اثر و دکتر ژند شکیبی، مؤلف کتاب، در سخنانی با محوریت مسائل روسیه نظیر بررسی روابط سیاسی و روانی آن با غرب از پانصد سال پیش، و تأثیراتی که غرب از لحاظ ایدئولوژیکی، ژئوپلیتیکی بر روسیه دارد، غیرقابل انکاربودن نقش نظامی و امنیتی روسیه در جهان کنونی و... به نقد وبررسی کتاب «روسیه و غرب‌انگاری» پرداختند.
کتاب روسیه و غرب‌انگاری، تألیف دکتر ژند شکیبی، در قطع وزیری و در ۶۴۵ صفحه توسط نشر ایراس در سال ۱۳۹۷ در ۱۴ فصل به‌همراه مقدمه و منابع منتشر شده است.
در این نشست دکتر داود کیانی، ناشر اثر نیز حضور داشت و کتاب با ۲۰ درصد تخفیف به علاقه‌مندان عرضه شد.
دکتر ژند شکیبی نویسنده کتاب «روسیه و غرب‌انگاری» دانشیار سیاست تطبیقی مطالعات روسیه در دانشگاه ایالتی نیویورک و استاد مدعو دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران است.
برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.