دیدار رئیس دانشگاه تهران با رئیس مؤسسه فرهنگی اکو

۱۰ دی ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۸ کد : ۷۱۳۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۶
رئیس دانشگاه تهران ضمن بازدید از مؤسسه فرهنگی اکو با رئیس این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، روز یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ با دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، دیدار و از بخش‌های مختلف این مؤسسه بازدید کرد.
دکتر نیلی احمدآبادی با اشاره به عضویت دانشگاه تهران در دو اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌ها (IAU) و اتحادیه دانشگاه‌های پاسیفیک (AUAD) ایده تشکیل اتحادیه دانشگاه‌های کشورهای عضو اکو را مطرح و آمادگی دانشگاه تهران را برای میزبانی اولین اجلاس آن اعلام کرد.
دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در این دیدار با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه‌ها در راهبرد فرهنگی اکو گفت: تشکیل شورای علم و فرهنگ، اخذ بورسیه‌های متعدد از مجامع دانشگاهی کشور، انعقاد ده‌ها تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی و تأکید بر پژوهش‌محور بودن مطالعه فرهنگ از جمله برنامه‌های این مؤسسه در دوره جدید مدیریت اکو بوده است.
وی در پاسخ به پیشنهاد رئیس دانشگاه تهران اظهار داشت: ما از تشکیل اولین اتحادیه مشترک دانشگاه‌های اکو استقبال می‌کنیم. ما در زمینه‌های مختلف می‌توانیم مشارکت کنیم؛ ورزش یکی از مهم‌ترین ابزارهای دیپلماسی عمومی نیز مورد توجه جدی قرار گرفته و برگزاری اولین المپیاد ورزشی دانشجویان کشورهای عضو اکو می‌تواند گام مؤثر و قابل توجهی در این زمینه باشد.
گفتنی است در پایان این دیدار رئیس دانشگاه تهران و هیأت همراه از بخش‌های مختلف مؤسسه فرهنگی اکو بازدید کرده و از نزدیک در جریان تحولات و فعالیت‌های صورت گرفته در دوره جدید فعالیت این نهاد بین‌المللی قرار گرفتند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.